90. lat Myszki Miki - gadżety z motywem kultowej postaci

Reklama

ndz., 11/18/2018 - 00:14 -- koscielniakk

Tę postać pokochały miliony dzieci, a sentyment do niej ma również wielu dorosłych. Mowa o Myszce Miki - kultowym bohaterze bajek dla najmłodszych, który w tym roku "świętuje" swoje 90. urodziny.
90. urodziny Myszki Miki

 

Kultowa postać filmów animowanych powstała w studiu Walta Disneya w latach 20. XX wieku. Jak doszło do narysowana jej pierwszego szkicu? Legenda głosi, że na biurku, przy którym pracował Walt Disney pojawiła się pewnego dnia mała, szara myszka. Rysownik zainteresował się nią - stała się jego domowym zwierzakiem, a dzięki obserwacji również inspiracją do stworzenia jednej z najpopularniejszych bajkowych postaci świata. 

Pierwszy film z zabawną postacią został wyemitowany 15 maja 1928 roku i nosił tytuł „Plane Crazy”. Przez lata głosu użyczał jej sam twórca Walt Disney, który za stworzenie tej bajkowej postaci w 1932 roku otrzymał statuetkę Oscara. Pierwotnie w Polsce używano jej oryginalnego imienia - Mickey, ale z biegiem czasu je spolszczono. 

Myszka Miki nie zawsze wyglądała tak jak teraz. Jej pierwowzór był zupełnie inny - nie nosił charakterystycznych, białych rękawiczek, a jego oczy były małymi, czarnymi guzikami. Postać była "ulepszana" przez lata, co dało efekty. Z biegiem czasu fikcyjna mysz stała się prawdziwą ikoną, a jej charakterystyczne czarne uszy, rozpoznawane są w każdym zakątku świata.

 

 

Autor: 
------------
Źródło: 

gazeta.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama