Collins zgłosił do prokuratury „występ” sióstr Godlewskich

Reklama

śr., 11/14/2018 - 22:13 -- zzz

Nie godzę się na to żeby ktoś sobie drwił z polskiego godła, hymnu i barw narodowych po to żeby sobie podnieść słupki oglądalności – mówi Rafał Collins, który złożył przeciwko siostrom Godlewskim zawiadomienie do prokuratury po tym jak wykonały hymn państwowy.

 

 

Rafał Collins, bohater popularnego programu „Odjazdowe bryki braci Collins”, który emitowany jest na TVN Turbo, jest zbulwersowany tym w jaki sposób siostry Małgorzata i Esmeralda Godlewskie „potraktowały” hymn narodowy. Uważa, że w ten nie do przyjęcia dla niego i jak się okazuje dla wielu Polaków sposób, chcą zdobyć jeszcze większą popularność. Collins wezwał siostry – celebrytki do usunięcia ich wersji „hymnu” z internetu.

 

- Oczekuję, że usuną to i wszystkie pieniądze, które zarobiły na tej, nazwijmy to twórczości, przekażą na fundację, która wspiera pamięć o powstańcach warszawskich – mówi Rafał Collins. - Istnieje bardzo wiele innych sposobów na to żeby zostać sławnym, medialnym, żeby zarobić pieniądze. Nie w ten sposób – dodaje Collins.

Doniesienie na siostry Godlewskie zostało złożone w legnickiej prokuraturze przez prawników legniczanina. Art. 137. § mówi wyraźnie, że „Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. Czy będą podstawy do skierowania sprawy do sądu zadecyduje prokurator.

 

 

- W związku z wystąpieniem sióstr Godlewskich złożone zostało w imieniu naszego klienta, Rafała Collinsa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 133 k.k. i art 137 § 1 k.k. poprzez sporządzenie nagrania i umieszczenie go na portalu Youtube, w którym to nagraniu wyżej wymienione Małgoarztę Godlewską i Monikę Godlewską przy wykorzystaniu swojej popularności oraz wyzywającego wizerunku odśpiewują hymn Mazurka Dąbrowskiego w sposób bulwersujący, godzący w powagę hymnu narodowego, zawierający zabarwienie erotyczne, zmieniając słowa i melodię, a także wykonując gesty nielicujące z powagą Symbolu Rzeczypospolitej Polskiej, czym znieważają Naród i Rzeczpospolitą Polską - informuje adwokat Maciej Biały, MAWO Group.

Autor: 
zzz
Źródło: 

fakt

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama