GWIAZDOWSKI: O TYM JAK PAŃSTWO NAS UKRADKIEM OKRADA

Reklama

czw., 11/08/2018 - 22:09 -- zzz

Państwu o wiele łatwiej jest pilnować tych, którzy wypłacają wynagrodzenia, niż miliony tych, którzy je dostają

 

“Jak porównamy produkt krajowy brutto z wydatkami państwa to wychodzi nam, że tzw. >>Jan statystyczny<< oddaje państwu ponad 48 procent tego, co wypracuje. Ale oczywiście nie ma kogoś takiego jak >>Jan statystyczny<<, bo jedni oddają więcej, drudzy mniej, zależnie od tego, jakie mają źródło przychodów” .

“Najbardziej opodatkowanym źródłem przychodu jest praca” – tłumaczy dalej Gwiazdowski. Jak dodaje, kapitał w banku opodatkowany jest 19-procentowym “podatkiem Belki”, jeśli jednak idziemy do pracy, to dostajemy za nią wynagrodzenie, z którego państwo zabiera nam znacznie więcej. Jeżeli pracodawca płaci za nas np. 5000 zł, to my dostajemy z tego około 2800 zł. Gwiazdowski objaśnia skąd bierze się taka dysproporcja w kwotach: “Z mojego wynagrodzenia pracodawca musi pobrać zaliczkę na mój podatek dochodowy, moją składkę emerytalną, moją składkę zdrowotną, moją składkę chorobową i składkę rentową. Ale to nie koniec, bo pracodawca z tego tytułu, że mnie zatrudnił i wypłacił mi pensję, musi jeszcze zapłacić swoją część mojej składki emerytalnej oraz składkę na fundusz pracy i składkę na fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych. Dlatego moje 2800 zł kosztuje pracodawcę 5000 zł”.

 

 

Gość PAFERE uważa, że wielu z nas nie dostrzega tego, ile pieniędzy zabiera nam państwo, ponieważ na nasze konto wpływa jedynie to 2800 zł. “Gdyby na konto pracownika wpływało całe 5000, wówczas >>Jan statystyczny<<, gdyby zobaczył, że 2200 zł ma oddać państwu, to mógłby się zdenerwować, nie mówiąc już o tym, że mógłby nie oddać. Dlatego państwu o wiele łatwiej jest pilnować tych, którzy wypłacają wynagrodzenia, niż miliony tych, którzy je dostają” – wyjaśnia.

 

 

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

pafere.org

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama