Ryanair zwolnił załogę i pilotów, którzy pokazali w sieci zdjęcie jak śpią w tragicznych warunkach

Reklama

czw., 11/08/2018 - 07:31 -- zzz

Głośna sprawa zdjęcia przedstawiającego pilotów i załogę Ryanaira, którzy spali w tragicznych warunkach, doprowadziła do niemiłych skutków dla bohaterów fotografii. Wszyscy zostali właśnie zwolnieni z pracy.

 

 

Ryanair zwolnił załogę ze zdjęcia

Jeśli nie pamiętasz, przypomnijmy tylko, że prawie miesiąc temu do sieci trafiło oburzające zdjęcie, które pokazuje jak załoga i piloci taniego przewoźnika Ryanair musieli spać w karygodnych warunkach, a konkretnie na podłodze. Związki zawodowe oskarżały przewoźnika o nieludzkie traktowanie pracowników. Ryanair twierdził, że zdjęcie zostało zainscenizowane. Zwyczajnie mówiąc: jest oszukane i że linia nie traktuje w ten sposób swoich pracowników.

 

Zobacz obraz na Twitterze

This is a Ryanair 737 crew based in Portugal, stranded in Malaga, Spain a couple of nights ago due to storms. They are sleeping on the floor of the Ryanair crew room. RYR is earning €1.25 billion this year but will not put stranded crews in a hotel for the night. @peterbellew ?

 

Ryanair zadecydował właśnie o zwolnieniu z pracy wszystkich, którzy znaleźli się na zdjęciu. Przewoźnik udostępnił nagranie z kamer przemysłowych hiszpańskiego lotniska, na którym widać jak załoga kładzie się na podłodze, aby pozować do zdjęcia, które w jedną chwilę zawładnęło mediami społecznościowymi. To zachowanie zaszkodziło reputacji pracodawcy i spowodowało nieodwracalne naruszenie zaufania.

 

Załoga i piloci utrzymują jednak swoją wersję. Będzie się znowu działo… Luciana Passo, szefowa związku zawodowego personelu pokładowego SNPVACpotwierdziła we wtorek zwolnienia. Jednocześnie zapowiedziała szybką reakcję związku na decyzję przewoźnika. Zespół prawników już zajmuje się tą sprawą.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

tanie-loty.com.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama