VOLKSWAGEN WSZĘDZIE PŁACI KARY ZA OSZUSTWO TYLKO NIE W POLSCE. SĄ PONAD PRAWEM

Reklama

czw., 10/18/2018 - 20:49 -- zzz

 

Sąd Apelacyjny odrzucił odwołanie Stowarzyszenia StopVW w sprawie Dieselgate przeciwko Volkswagenowi. Sprawa ta budzi wiele wątpliwości, bowiem sąd uczynił to na posiedzeniu niejawnym, a uzasadnienie tej decyzji jest lakoniczne i nie odnosi się do argumentów, które podniesiono w odwołaniu. To jednak nie koniec całej sprawy, bo stowarzyszenie zapowiada złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego, a jeśli trzeba będzie także walkę o sprawiedliwość dla polskich klientów przed organami europejskimi. Nie poddamy się – jesteśmy konsekwentni w działaniu.

 

 

StopVW wniosło zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie, który uznał, że polscy klienci nie mają prawa skarżyć niemieckiej firmy w Polsce. Przewodniczącą w tej sprawie była sędzia Joanna Bitner, niedawno mianowana nowa prezes Sądu Okręgowego w Warszawie. Stowarzyszenie StopVW konsekwentnie podtrzymuje, że Polacy mają prawo do sprawiedliwości we własnym kraju, a sprawa winy Volkswagena nie budzi żadnych wątpliwości. Dlatego złożyło w tej sprawie odwołanie od orzeczenia do Sądu Apelacyjnego.

Sąd Apelacyjny podtrzymał orzeczenie Sądu Okręgowego. Jednak w ocenie prawników i ekspertów, uzasadnienie, które sąd sporządził w tej sprawie, nie odnosi się w ogóle do argumentów, jakie podnosiło stowarzyszenie.

„Sąd Apelacyjny nie odniósł się do zażalenia, jeśli powód nie ma racji, to sąd powinien wyjaśnić dlaczego tak jest. W tej sprawie wyjaśnienia zabrakło i dlatego jesteśmy w trakcie sporządzania skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego. Gdyby przyjąć tok rozumowania sądów za prawidłowy, oznaczałoby to, że Polacy praktycznie nie mieliby prawa do pozywania jakiejkolwiek zagranicznej firmy”

– komentuje wiceprezes stowarzyszenia Konrad Kacprzak.

Stowarzyszenie zapowiada walkę z niemieckim koncernem Volkswagen do skutku.

„Złożyliśmy pozwy o ustalenie odpowiedzialności producentów czterech Marek koncernu oraz importera – Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. Dotyczą one ponad 2 tysięcy osób. Jesteśmy zdeterminowani i zrobimy wszystko, by sprawiedliwość zatriumfowała. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Polacy są pozbawieni prawa do sądu tylko dlatego, że polskie państwo okazuje się bezradne w starciu z gigantycznym niemieckim koncernem. W razie potrzeby będziemy walczyć o nasze prawa także przed instytucjami europejskimi”

– dodaje Konrad Kacprzak.

 

 

Stowarzyszenie przygotowuje skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego oraz analizuje możliwość dalszych kroków prawnych przed europejskimi organami sprawiedliwości.

 

 

 

Autor: 
stopvw.pl
Źródło: 

stopvw.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama