"Zmarły" Ukrainiec żył jak król w prawdziwym francuskim zamku

Reklama

czw., 10/18/2018 - 17:32 -- zzz

Ukrainiec sfałszował własną śmierć i ukrywał się w XII-wiecznym francuskim feudalnym zamku zwanym Château de La Rochepot. Żył jak król. Mężczyzna rzekomo sfałszował akty zgonu, aby uniknął odpowiedzialności za korupcję. Jest oskarży o kradzież i przyjęcie 12 milionów euro łapówki.

 

 

Agencja Europol podczas tropienia Ukraińca, nadała mu pseudonim "Król Zamku". Bajka wiecznie trwać nie mogła i "Król Zamku" został zatrzymany 5 października w pobliżu Dijon. Tropiący go oficerowie odzyskali 4,6 miliona euro (5,3 miliona dolarów) oraz nieruchomości, w tym 12-wieczny feudalny zamek, a także rocznego Rolls Royce Phantom, biżuterię i trzy dzieła sztuki autorstwa Salvadora Dali . Podejrzanemu postanowiono zarzut korupcji, międzynarodowego oszustwa i prania brudnych pieniędzy.

Malynovskyi wpadł po tym, jak francuska policja rozpoczęła styczniowe dochodzenie w sprawie rzekomych podejrzanych transakcji związanych z zakupem zamku za 3 miliony euro przez luksemburską spółkę, której ostatecznym beneficjentem był obywatel Ukrainy podejrzany o korupcję na dużą skalę w swoim kraju.

 

"Król zamku" został aresztowany wraz z trzema wspólnikami. Według Europolu - który koordynował działania z władzami francuskimi, ukraińskimi i luksemburskimi w celu stwierdzenia, że ​​Malinowski użył fałszywych aktów zgonu, i " był nie tylko żywy, ale także dobrze się bawił we Francji . "

We wtorek na Facebooku, prokurator generalny Ukrainy powiedział, że przygotował dokumenty w celu ekstradycji Malinowskiego.

"Wskrzeszony" obywatel sfałszował swój akt zgonu i używa teraz sfałszowanego paszportu obcego kraju "- powiedziała rzeczniczka Larysa Sargan.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

zerohedge.com/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama