Kanada legalizuje marihuanę!

Reklama

śr., 10/17/2018 - 17:03 -- koscielniakk

Od środy marihuana zostanie zalegalizowana przez kanadyjski rząd. Szacuje się, że rynek jest wart ok. 7 mld dolarów kanadyjskich.

 

 

Mieszkańcy Kanady zostali zawiadomieni przez swój rząd za pomocą ulotek o tym, że już od środy marihuana stanie się legalna w ich kraju. Oczywiście nie dla wszystkich. Jak donoszą informacje, będzie ona dostępna dla osób które ukończyły 18 lub 19 rok życia, a legalność produktu będzie udokumentowana znakiem opłaconej akcyzy.

Dozwolona ilość marihuany w przypadku pełnoletniego Kanadyjczyka to 30gramów. Będzie on mógł uprawiać do czterech roślin w domu o ile nie mieszka w prowincji w której uprawa ta jest zabroniona.

W ubiegłorocznym raporcie Ernst and Young, założyciel Canopy Growth Corp Bruce Linton, największego kanadyjskiego producenta marihuany, wskazywał, że czarny rynek wart jest 7 mld dolarów rocznie, a żeby zlikwidować nielegalny obrót, Kanada potrzebuje 700 tys. kg marihuany rocznie.

Dodajmy, że marihuana nie będzie jednak dozwolona wszędzie. Na przykład w Nowym Brunszwiku, Nowej Szkocji, Quebecu oraz na Wyspie Księcia Edwarda marihuanę będziemy mogli kupić tylko w sklepach należących do rządu. Domowe uprawy będą tutaj zabronione. Natomiast terytoria Północno Zachodnie, Jukon i Nunavut w ogóle nie dopuszczają działalności prywatnych sprzedawców.

 

 

Autor: 
Anna Karbowska
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama