SPRAWA TOMASZA KOMENDY: POLICJA ZATRZYMAŁA DRUGIEGO PODEJRZANEGO O GWAŁT I ZABÓJSTWO

Reklama

wt., 09/25/2018 - 20:23 -- zzz

Policja zatrzymała w poniedziałek rano Norberta B. - drugiego podejrzanego o brutalny gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi w Miłoszycach pod Wrocławiem. To ochroniarz z dyskoteki, na której tragicznej nocy bawiła się Małgosia K. Za zbrodnię w Miłoszycach poprzednio niesłusznie skazano Tomasza Komendę.

Norbert B. został zatrzymany dziś o 8 rano, chwilę po tym, gdy zakończył służbę w jednostce straży pożarnej w Jelczu-Laskowicach. B. jest zawodowym strażakiem, ogniomistrzem, starszym operatorem sprzętu specjalnego.

- Wszyscy jesteśmy są w szoku. Do zatrzymania nie doszło na terenie naszej jednostki. Teraz próbujemy wyjaśnić, co się stało – mówi portalowi GazetaWroclawska.pl kapitan Damian Terlecki, zastępca dowódcy straży w Jelczu-Laskowicach. 

W chwili zbrodni Norbert B. miał 19 lat, dziś jest już czterdziestoletnim mężczyzną. Norbert B. niedługo po zbrodni był u rodziców zamordowanej dziewczynki jako świadek. 

- Jego zatrzymanie to efekt tytanicznej, benedyktyńskiej wręcz pracy prokuratorów. Zdecydowali się oni wytypować wszystkich mężczyzn, którzy mieszkali w Miłoszycach w czasie gdy doszło do zbrodni i skończyli wówczas 15 lat, przesłuchiwać ich oraz pobierać próbki porównawcze do badań genetycznych. Efekt tej żmudnej pracy doprowadził do kolejnego przełomu i zatrzymania nowego podejrzanego - mówi minister Zbigniew Ziobro. 

Norbert B. był dziś od rana przesłuchiwany przez wrocławskich prokuratorów. - Przesłuchanie już się zakończyło - powiedziała po godz. 14 prokurator Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej. Śledczy nie informują, czy mężczyzna przyznał się do winy ani jakie wyjaśnienia złożył. Nie ma też na razie informacji w sprawie wniosku o areszt. 

 

 

 

Autor: 
Z.B
Źródło: 

plportalpl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama