NIEMIECKI SĄD ZWOLNIŁ IRAKIJCZYKA PODEJRZANEGO O ZABICIE NIEMCA

Reklama

wt., 09/18/2018 - 20:07 -- zzz

Irakijczyk aresztowany w Chemnitz za zamordowanie 26 sierpnia 35-letniego Niemca został we wtorek zwolniony przez sąd - poinformował jego obrońca Ulrich Dost-Roxin.


Sędzia wycofał nakaz aresztowania 22-letniego Irakijczyka, zidentyfikowanego tylko jako Jusif A. Obrońca powiedział, że rozważa podjęcie kroków prawnych wobec odpowiedzialnych za bezpodstawne aresztowanie. 

Ujawnił, że świadkowie nie rozpoznali jego klienta jako sprawcy zabójstwa, a na nożu znalezionym na miejscu przestępstwa nie było jego odcisków palców. "Wytworem fantazji prokuratury" nazwał podejrzenie, że jego klient mógł mieć cokolwiek wspólnego z zabójstwem.

W areszcie pozostaje drugi cudzoziemiec zatrzymany w związku z zabójstwem w Chemnitz, 23-letni Syryjczyk - poinformowała prokuratura. Trwają poszukiwania trzeciego podejrzanego, 22-letniego Irakijczyka.

Po zabójstwie Niemca w Chemnitz doszło do wielkich demonstracji. Na wiece, podczas których protestowano przeciwko polityce migracyjnej rządu Niemiec, przyjeżdżali prawicowi radykałowie z całego kraju.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

pap/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama