Nagranie ostatnich chwil przed katastrofą samolotu w RPA

Reklama

czw., 07/19/2018 - 00:02 -- zzz

Przerażający materiał filmowy nagrano z wnętrza samolotu, który rozbił się 10 lipca w Republice Południowej Afryki. Jeden z pasażerów uwiecznił kilkadziesiąt ostatnich sekund lotu, na których widać płomienie obejmujące silnik maszyny.

Samolot Convair 340 spadł zmierzając do lotniska Wonderboom. Zbudowany w 1954 r. wykonywał jeden z ostatnich lotów przed dostarczeniem do muzeum Aviodrome w Holandii. Na jego pokładzie było dwóch pilotów i 17 pasażerów (trzech Holendrów i 14 obywateli RPA). W wyniku katastrofy zginęły dwie osoby.

 

Na wideo opublikowanym przez serwis news.com.au słychać rozmowy pasażerów. "Dlaczego tak się trzęsiemy?" - pyta jeden z nich. "Robi się źle. Robi się bardzo źle " - słychać na nagraniu. Po chwili lotu kilkanaście metrów nad ziemią samolot upada na ziemię. Przez kilka sekund na nagraniu nic nie widać. Słychać krzyki ludzi, którzy starają się opuścić wnętrze kabiny.

Przyczyny wypadku nie zostały jeszcze ustalone. Sprawę badają południowoafrykańskie służby. Holenderskie muzeum Aviodrome wyraziło swój smutek i szok z powodu katastrofy.

 

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama