POLITYKA GOSPODARCZA PIS: 40% POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW ZAGROŻONYCH BANKRUCTWEM

Reklama

wt., 07/17/2018 - 08:35 -- zzz

Przedsiębiorcy, którzy oddali swój głos na PIS liczyli na to, że nowy rząd ograniczy biurokrację, złamie monopol i rozprawi się z zagranicznymi korporacjami.

 

Niestety, Morawiecki historyk z wykształcenia po kursach z ekonomii, który steruje ręcznie gospodarką, zrobił dokładnie odwrotnie. Wzmocnił monopol państwowy i zagraniczne korporacje, które nie płacą podatków, a osłabił polskich przedsiębiorców, obciążając ich podatkami i permanentną inwigilacją.

Mamy już pierwsze efekty: z powodu opóźnienia w płatności faktur 30-40 proc. polskich spółek znajduje się w stanie upadłości, choć ich zarządy o tym nie wiedzą. Jeżeli ktoś dostaje propozycję zostania członkiem zarządu, będzie narażony na duże ryzyko - może nawet stracić swój prywatny majątek.

Opóźnienia w płaceniu faktur są w Polsce duże, a prawo upadłościowe jest pod tym względem rygorystyczne. Trzy faktury opóźnione w płatnościach o trzy miesiące stawiają zarząd firmy w bardzo ryzykownej sytuacji.

 

- To mogą być faktury na niewielkie kwoty, nawet po 50 zł, a może dojść do egzekwowania wierzytelności z prywatnego majątku członka zarządu spółki - mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Baran z kancelarii prawniczej Baran&Pluta.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl/MarketNews24

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama