Kucyk zaginął w czasie powodzi w Japonii. Odnaleziono go… na dachu domu

Reklama

pt., 07/13/2018 - 06:22 -- zzz

Leaf, klacz kuca pracująca w centrum terapii zwierzęcej w Kurashiki w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu, zaginęła podczas ogromnych ulew, które nawiedziły w sobotę Japonię. Kucyk spacerował ruchliwą ulicą, gdy próbowała pokonać rwący strumień wody, który zmusił zwierzęta do ucieczki.

 

 

Kiedy ulewny deszcz ustał i można było rozpocząć poszukiwania, opiekunowie terapii odebrali telefon z informacją, że kuc widziany był na dachu jednego z zalanych domów. - Byłam w szoku, gdy dostałam ten telefon - powiedziała Mari Tanimoto, pracownica farmy i dodała, że była szczęśliwa, gdy zobaczyła Leaf na dachu.

Przyznała jednak, że sprowadzenie jej na dół, nastręczy trudności. Akcja ratunkowa Akcja sprowadzenia kuca z dachu okazała się wyzwaniem, bo Leaf miała zranioną jedną z kończyn. Ratownicy rozważali nawet przenoszenie zwierzęcia przez okno, jeśli samo nie dałoby rady zejść. Wezwano dodatkową pomoc, ale zanim ta nadeszła, zwierzęciu udało się zejść z dachu. 

Powódź w Japonii Ogromne ulewy nawiedziły południowo-zachodnią Japonię w sobotę. Lokalne media podają, że miejscami w zaledwie dwie godziny spadły 364 litry deszczu na metr kwadratowy powierzchni. Jak podała w środę stacja CNN, powołując się na sekretarza gabinetu Yoshihide Sugę, w ulewach zginęło 176 osób, a dziewięć innych uznaje się za zaginione. Ewakuowano sześć milionów osób, a liczba ofiar wciąż rośnie.

 

 

Autor: 
Picture: Asia Wire)
Źródło: 

tvn24/plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama