NARYSUJ MAHOMETA. HOLENDERERSKI POLITYK ORGANIZUJE KONKURS

Reklama

czw., 06/14/2018 - 06:55 -- zzz

Holenderski antyislamski polityk Geert Wilders organizuje konkurs na najlepszy rysunkowy wizerunek Mahometa. Tymczasem wielu muzułmanów uważa prezentowanie podobizny Mahometa za bluźnierstwo.

 

 

Podobny obraz

 

Jak twierdzi szef holenderskiej Partii Wolności (PVV), wystawa karykatur, która będzie miała miejsce w parlamentarnych biurach ugrupowania, została zaakceptowana przez państwową agencję do spraw terroryzmu.

 

Znalezione obrazy dla zapytania mahomet karykatura

 

Zwycięski rysunek Mahometa wskaże amerykański rysownik Bosch Fawstin, którego praca wygrała w podobnym konkursie w Teksasie w 2015 roku. Tamto wydarzenie zostało zakłócone przez atak dwóch uzbrojonych islamistów, których zastrzeliła policja.

Zwycięzca konkursu PVV, który ma odbyć się jesienią, otrzyma nagrodę w wysokości pięciu tysięcy euro.

 

 

Choć wielu wyznawców islamu uważa prezentowanie podobizny Mahometa za bluźnierstwo, to Wilders odbija krytykę argumentem, że w ten sposób "zagrożona jest wolność słowa, zwłaszcza dla krytyków islamu". "Nie powinniśmy się zgadzać na takie zakazy. Wolność słowa jest naszym najważniejszym prawem" - mówi szef  Partii Wolności.

"Muzułmanie mogą się obrażać na śmierć. To nie jest problemem. Problemem są muzułmanie mordujący ludzi za rysunki. Możemy się temu przeciwstawić właśnie rysunkami Mahometa" - napisał na Twitterze Fawstin. 

Przypomnijmy, że w 2015 roku dwunastu dziennikarzy francuskiego pisma "Charlie Hebdo" zostało zastrzelonych przez islamistę po tym, jak gazeta opublikowała na okładce satyryczny rysunek Mahometa.   

Znalezione obrazy dla zapytania mahomet karykatura

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

pap/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama