Dotkliwe kary dla Lecha Poznań po meczu z Legią Warszawa

Reklama

czw., 05/24/2018 - 20:30 -- zzz

W związku z wydarzeniami podczas meczu Lech Poznań – Legia Warszawa w 37. kolejce LOTTO Ekstraklasy, Komisja Ligi nałożyła kary na poznański klub. W efekcie, po wykonaniu decyzji wojewody o zamknięciu stadionu Lecha na pięć meczów, dodatkowo przez jeden mecz Ekstraklasy zamknięta będzie trybuna II. Na trzy mecze nie będą mogły też wejść osoby, które na meczu z Legią znajdowały się na trybunie za bramką. Nałożono też zakaz wyjazdów kibiców do końca 2018 r. oraz najwyższą w historii karę finansową - czytamy w oficjalnym komunikacie Komisji Ligi.

Komisja kierowała się tym, by kary były dotkliwe i uderzały bezpośrednio w osoby, które wywołały incydenty na meczach. Jednocześnie KL wzięła pod uwagę decyzję wojewody o zamknięciu stadionu Lecha Poznań na pięć meczów w Ekstraklasie. W związku z tym nie nałożono dodatkowych kar zamknięcia obiektu. Komisja uwzględniła też częściowo propozycje przedstawione przez Lecha Poznań w ramach dobrowolnego poddania się karze.

 

 

 

W rezultacie po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN, a także po wysłuchaniu przedstawicieli Lecha Poznań, Komisja Ligi nałożyła kary:

 

• Zamknięcia trybuny II – znajdującej się za bramką – na jeden mecz Ekstraklasy następujący po wykonaniu decyzji wojewody o zamknięciu stadionu.

• Zakazu wejścia na stadion na trzy mecze Ekstraklasy dla wszystkich osób, które na meczu z Legią znajdowały się na trybunie II za bramką. Kara ma obowiązywać na kolejnych meczach Ekstraklasy następujących po wykonaniu decyzji wojewody o zamknięciu stadionu.

• Karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców do 31 grudnia 2018 roku.

• Karę finansową w wysokości 120 tysięcy złotych" - głosi komunikat.

- Sytuacja, do jakiej doszło w trakcie meczu w Poznaniu była bardzo poważna i dlatego jako Komisja Ligi podjęliśmy decyzję o nałożeniu jednych z najbardziej surowych kar w historii naszego orzecznictwa. Zależało nam na tym, by mocno ukarać bezpośrednich sprawców tych zdarzeń. Stąd decyzja o zamknięciu stadionu dla osób, które w trakcie meczu z Legią znajdowały się na trybunie ultras, a także zakaz wyjazdowy do końca roku. Nie chcieliśmy, aby kara uderzyła dodatkowo w pozostałych kibiców wypełniających tłumnie stadion Lecha w każdej kolejce. Dotkliwie został też ukarany klub, który był odpowiedzialny za bezpieczeństwo na meczu – powiedział po posiedzeniu przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Autor: 
pap
Źródło: 

onet

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama