Komisja Ligi podjęła decyzję. Legia Warszawa oficjalnie mistrzem Polski

Reklama

ndz., 05/20/2018 - 21:54 -- zzz

Komisja Ligi zdecydowała, że przerwany mecz Lech Poznań - Legia Warszawa został zweryfikowany jako walkower na korzyść gości. Tym samym mistrzem Polski w sezonie 2017/2018 został klub ze stolicy, dla którego jest to trzecie mistrzostwo z rzędu.

- Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gospodarzy. W związku z deklaracją Lecha Poznań, że nie będzie składać odwołania od tej decyzji, rozstrzygnięcie meczu i decyzja o przyznaniu 3 punktów Legii Warszawa staje się wykonalna. Na skutek tej decyzji Legia Warszawa ma 70 punktów i zapewniony tytuł mistrza Polski. Lech Poznań ma 60 punktów i trzecie miejsce na podium - czytamy na oficjalnej stronie LOTTO Ekstraklasy.

Spotkanie w Poznaniu zostało przerwane w 76. minucie przy stanie 2:0 dla Legii. Wtedy fani Lecha zaczęli rzucać na murawę race, a następnie wyłamali bramę i wbiegli na boisko. Początkowo sędziowie nakazali zejście piłkarzom do szatni, a po kilku minutach mecz został przerwany.

Komisja Ligi zebrała się w trybie nagłym, bo wynik tego meczu decydował o tytule mistrzowskim. Ostatecznie spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower dla Legii. Tym samym Legia zdobyła trzeci z rzędu tytuł mistrzów Polski i trzynasty w historii klubu. Wywalczenie go jednak w takich okolicznościach z pewnością nieco mąci radość Legionistów.

 

Autor: 
Foto: Jakub Kaczmarczyk / PAP
Źródło: 

onet/plportal.pl

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama