Nie żyje aktorka Elżbieta Słoboda. Miała 59 lat

Reklama

pon., 04/16/2018 - 14:36 -- koscielniakk

Nie żyje Elżbieta Słoboda, aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna oraz wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej. Słoboda zmarła po wieloletniej chorobie; informację o jej śmierci przekazał jej kolega Zbigniew Hołdys.

 

 

Elżbieta Słoboda miała na koncie dziesiątki ról, głównie telewizyjnych. Debiutowała w 1984 r. w serialu "07 zgłoś się". Pojawiła się w produkcjach takich jak "Klan", "Samo życie", "Usta usta", "Szpilki na Giewoncie" czy "Głęboka woda".

Słoboda była absolwentką słynnej nowojorskiej Actors Studio Drama School. W Warszawskiej Szkole Filmowej uczyła studentów aktorstwa tzw. metodą Lee Strasberga. "Widziałem z bliska jej zajęcia i ich efekty, widziałem jak w Warszawska Szkoła Filmowa z amatorów, ludzi co przyszli prosto z ulicy, czyniła wrażliwe, nieprawdopodobnie przejmujące postaci teatralne i filmowe. Jak czyniła ich lepszymi ludźmi, otwierała ich dusze, uczyła grać techniką, jaką posługują się najlepsi - Meryl Streep czy Al Pacino" - wspomina Elżbietę Słobodę na Facebooku Zbigniew Hołdys.

Elżbieta Słoboda chorowała od lat, jednak - jak pisze Hołdys - odrzuciła konwencjonalną medycynę i wybrała medytację i metody naturalne. Jej ostatnią filmową rolą był występ w filmie "Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy" z 2015 r.

 

 

 

Autor: 
-------------
Źródło: 

Onet

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama