PIS KŁAMAŁ, ŻE OBNIŻY STAWKI VAT

Reklama

pon., 03/19/2018 - 13:48 -- zzz

Obniżek stawek VAT, mimo przedwyborczych zapowiedzi PiS nie będzie. Dziennik Fakt donosi, że przedsiębiorcy płacący VAT będą jeszcze musieli trochę zaczekać na takie kroki. Do kiedy? Nie wiadomo.

Będzie szczelny system, będzie obniżka

Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło ściągalność wpływów z podatku VAT, ale nie zamierza wracać do tematu obniżki stawek podatkowych.

– Jesteśmy jeszcze w trakcie uszczelnienia systemu podatkowego i na taki krok jest zbyt wcześnie. Myślę, że to jeszcze nie ten moment – mówiła kilka dni temu w radiowej Jedynce minister finansów Teresa Czerwińska.

Obecnie trwające przepisy zakładają, że wyższa 23 proc. stawka będzie obowiązywać do końca 2018 r. Oznacza to, że konieczna będzie nowelizacja ustawy - albo w stronę przedłużenia trwania czasu wyższej stawki, albo powrót do wcześniejszego poziomu 22 proc.

 

 

Fakt powołując się na swoje źródło rządowe podaje, że takie działania wynikają z czysto politycznej kalkulacji. Obniżka stawek, nie oznacza automatycznego spadku cen w sklepach.

– Zmniejszą się za to dochody budżetu i to nawet o 7-8 mld zł rocznie – mówi rządowe źródło Faktu. Dodaje jednocześnie, że dziś nie wiadomo, kiedy rząd wróci do dyskusji na ten temat.

Bo zbliża się kampania...

Dziennik Fakt pisze, że powodem zamrożenia tematu jest zbliżająca się kampania wyborcza. Wielu polityków PiS chce kolejnego projektu społecznego w stylu "Rodzina 500plus", który zaskarbi głosy wyborców.

– Do programu 500 Plus ludzie już się przyzwyczaili. Samo przypominanie o tym już nie wystarczy. Potrzeba nam czegoś nowego – potwierdza Faktowi ważny polityk PiS.

Autor: 
pap
Źródło: 

bussinesinsider

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama