CO ZA SZOK! Wstrząsające stanowisko Morawieckiego ws. WOŚP

Reklama

śr., 01/17/2018 - 16:57 -- koscielniakk

Te słowa zszokowały zwolenników partii Prawa i Sprawiedliwości. Jak podaje PAP, stanowisko Morawieckiego ws. WOŚP wywołało prawdziwą medialną burzę. 

Właśnie odbywa się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze we wszystkich polskich miastach i wielu za granicą kraju zbierają pieniądze na rzecz chorych dzieci.

 

PiS robi wszystko, by zniszczyć WOŚP

Nie od dziś wiadomo, że rządząca partia Prawa i Sprawiedliwości – delikatnie mówiąc – nie sympatyzuje z fundacją, której założycielem jest Jurek Owsiak.

Próby bojkotowania jego działalności były niekiedy wręcz absurdalne. Ze sponsorowania WOŚP wycofał się strategiczny partner wydarzenia bank Pekao. Telewizja Polska już kolejny rok nie transmituje relacji ze zbiórki.

Przeciwko fundacji Owsiaka jest również katolicki kościół. Księża nawołują do wiernych z ambony, by nie wspierali WOŚP. Dzisiaj proboszcz jednej z parafii w Tychach rozkazał ministrantom przegonić wolontariuszy spod kościoła. Podczas tego incydentu musiała interweniować policja.

 

 

Stanowisko Morawieckiego ws. WOŚP wstrząsnęło prawicą

Kilka osób z PiS stanęło przed szereg i wyłamało się z ogólnej niechęci partii do WOŚP. Swoje wsparcie okazała m.in. prezydencka para, nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski i marszałek sejmu Marek Kuchciński.

Teraz okazuje się, że – według Polskiej Agencji Prasowej – do „czarnych owiec” partii dołączył premier Mateusz Morawiecki. Zwolennicy partii i przeciwnicy Owsiaka nie wybaczą mu, że sprzeciwił się PiS i okazał wsparcie dla WOŚP.

PAP donosi, że Morawiecki na swoim profilu na Twitterze umieścił wpis, w którym poinformował, że wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Post zakończył emotikonką w kształcie serca. Jego szlachetna postawa niestety nie wszystkim się spodobała, a w komentarzach pojawiły się głosy oburzonych przeciwników WOŚP.

 

Autor: 
------------
Źródło: 

MSN.com/PAP/Pikio

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama