Papież: Pozbądźmy się broni nuklearnej, zapanujmy nad zmianami klimatycznymi

Reklama

ndz., 12/10/2017 - 22:18 -- koscielniakk

Zwierzchnik kościoła rzymsko-katolickiego wezwał ludzkość do włączenia informacji i technologii w służbę na rzecz pokoju i prawdziwego postępu.

 

Papież Franciszek wezwał ludzi do budowy świata bez broni nuklearnej i do efektywnej walki przeciw zmianom klimatycznym.

Zwracając się do wiernych na Placu św. Piotra zwierzchnik kościoła podkreślił "ścisły związek między prawami człowieka a bronią nuklearną", donosi AP.

Zdaniem papieża, działania na rzecz ochrony godności słabych i najbardziej zagrożonych oznaczają „zdecydowaną pracę na rzecz świata bez broni nuklearnej".

Papież wezwał też ludzi do włączenia informacji i technologii w służbę na rzecz pokoju i prawdziwego postępu.

Jako orędownik ochrony środowiska naturalnego, Franciszek wyraził nadzieję, że ludzie zrozumieją "konieczność podjęcia naprawdę skutecznych rozwiązań w celu walki ze zmianami klimatycznymi", a także potrzebę walki z ubóstwem.

 

Wezwanie do powściągliwości w sprawie Jerozolimy

Papież po raz kolejny poprosił o rozsądek i ostrożność po kontrowersyjnej decyzji Stanów Zjednoczonych w sprawie uznania Jerozolimy za stolicę Izraela.

Zauważył, że „tylko rozwiązanie osiągnięte dzięki porozumieniu izraelsko- palestyńskiemu może przynieść trwały pokój i zagwarantować pokojowe współistnienie dwóch państw w granicach zagwarantowanych przez wspólnotę międzynarodową”.

Prezydent USA Donald Trump w minioną środę przyznał Jerozolimie status stolicy Izraela, co zdecydowanie potępiła społeczność międzynarodowa.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama