Johnny Depp występuje już drugą noc w Wielkiej Brytanii, oczekując na werdykt w sprawie Amber Heard

Reklama

wt., 06/28/2022 - 20:48 -- MagdalenaL

Pan Deep znakomicie wykonał piosenkę Johna Lennona Isolation  Zdjęcie: PA MEDIA

Hollywoodzki gwiazdor Johnny Depp niespodziewanie wystąpił na koncercie rockowym w Londynie, oczekując na werdykt w procesie o zniesławienie z udziałem jego byłej żony, Amber Heard. Aktor pojawił się w Royal Albert Hall z brytyjskim gitarzystą Jeffem Beckiem. To już drugi występ tego duetu, po niedzielnym występie w Sheffield.

Obrady ławy przysięgłych w głośnym procesie pana Deppa z panią Heard mają zostać wznowione we wtorek. Pan Depp, 58, pozwał swoją byłą żonę, żądając 50 milionów dolarów za artykuł, w którym twierdzi, że jest ofiarą molestowania. Pani Heard, lat 36, złożyła kontrpozew na kwotę 100 milionów dolarów.

Siedmioosobowa ława przysięgłych musi podjąć jednogłośną decyzję, aby wydać werdykt. Przysięgli rozpoczęli obrady w piątek, krótko po tym, jak obie strony  przedstawiły swoje argumenty końcowe, ale potem odroczono je do poniedziałkowego święta Memorial Day w USA.

„Umrę szczęśliwa”

Johnny Depp i Jeff Beck wykonali między innymi utwór Isolation Johna Lennona, nad którym współpracowali w 2020 roku. Występ wywołał mieszane reakcje wśród publiczności.

Angela Flannery, lat 38, z Southend, powiedziała agencji informacyjnej PA, że Depp „odwalił kawał dobrej roboty”, dodając, że nie miała pojęcia, że będzie grał. „Umrę szczęśliwa, bo byłam w tym samym pomieszczeniu co on” – powiedziała. Natomiast Peter Schmidt, który przyjechał specjalnie na koncert do Londynu z Frankfurtu, powiedział, że czuje się „oszukany” i określił pana Deppa jako „żenadę”. „Czekałem 50 lat, żeby zobaczyć Jeffa Becka na żywo... To był największy zawód mojego życia” – powiedział, cytowany przez agencję Reuters.

Oczekuje się, że pan Depp ponownie wystąpi we wtorek w Londynie, ale werdykt może zapaść w każdej chwili.

W piątek, prawnik pana Deppa podsumowując jego sprawę, poprosił przysięgłych o „pociągnięcie pani Heard do odpowiedzialności za jej »kłamstwa«”. Zespół pani Heard opisał natomiast pana Deppa jako tyrana i zwyrodnialca, któremu nie można ufać.

Benjamin Rottenborn, prawnik pani Heard, przypomniał przysięgłym o jawnych wiadomościach tekstowych między panem Deppem a jego przyjaciółmi, w których pisał, że chce wyrządzić krzywdę swojej byłej żonie.

„To jest okno do serca i umysłu ulubionego pirata Ameryki” – powiedział Rottenborn. „To jest prawdziwy Johnny Depp”.

Z kolei adwokat pana Deppa, Camille Vasquez, nazwała zarzuty pani Heard o znęcanie się nad nią „dzikimi, przesadzonymi i niewiarygodnymi”.

Piątkowe argumenty były echem ostatnich sześciu tygodni procesu, podczas których obie strony przedstawiły sprzeczne relacje na temat pięcioletniego związku byłej pary.

Sprawa gwiazd – transmitowana na żywo każdego dnia – wzbudzała ogromne zainteresowanie opinii publicznej, ponieważ oboje aktorzy zarzucali sobie nawzajem poważne oskarżenia o emocjonalne, fizyczne i werbalne znęcanie się.

Autor: 
BBC / Tłumaczenie: Milena Wrochna
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama