Książę Harry i Meghan nieobecni na paradzie z okazji Platynowego Jubileuszu

Reklama

wt., 06/21/2022 - 17:15 -- MagdalenaL

Książę Harry i Meghan Markle, książę i księżna Sussex, przybywają na nabożeństwo dziękczynne z okazji Platynowego Jubileuszu królowej Elżbiety II, odbywające się w katedrze św. Pawła w Londynie. (Źródło: Associated Press)

Para królewska przyleciała niedawno z USA do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w obchodach Platynowego Jubileuszu Królowej, ale nie było ich w Londynie na gali w gwiazdorskiej obsadzie. Wiadomość ta została potwierdzona przed spektakularnym wydarzeniem, gdy opublikowano listę oczekiwanych uczestników z rodziny królewskiej, na której zabrakło ich nazwisk.

Na uroczystości obecni byli jednak inni ważni członkowie rodziny królewskiej, w tym książę Walii, księżna Kornwalii oraz książę i księżna Cambridge.

Królowa pojawiła się na balkonie pałacu Buckingham, gdzie widziano ją uśmiechającą się i machającą do tłumu.

Do 96-letniej monarchini dołączyli książę Karol i księżna Camilla, książę i księżna Cambridge oraz trójka ich dzieci – ośmioletni książę George, siedmioletnia księżniczka Charlotte i czteroletni książę Louis.

Królowa, która tylko na chwilę pojawiła się przed tłumem, nie mogła uczestniczyć w piątkowych i sobotnich wydarzeniach, ponieważ w ostatnich miesiącach miała problemy z poruszaniem się.

W tym samym czasie także książę i księżna Sussex byli nieobecni na sobotniej imprezie w pałacu z okazji obchodów Platynowego Jubileuszu.

Ponad 30 członków rodziny królewskiej wzięło udział w koncercie z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej, ale książę i księżna spędzili ten dzień, świętując „prywatnie” pierwsze urodziny córki Lilibet w Windsorze.

 

Książę i księżna – którzy mają jeszcze trzyletniego Archiego – po raz pierwszy od dwóch lat pojawili się publicznie w Wielkiej Brytanii w piątek, kiedy to w katedrze św. Pawła w Londynie wzięli udział w nabożeństwie dziękczynnym za lata panowania królowej.

 

 

Autor: 
Bang Showbiz / Tłumaczenie: Klaudia Bredlak
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama