Ashley Judd mówi o zdrowiu psychicznym po śmierci matki

Reklama

ndz., 05/29/2022 - 12:45 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Jordan Strauss

NASHVILLE, Tennessee (AP) – Ashley Judd zachęciła ludzi mających problemy ze zdrowiem psychicznym do szukania pomocy i opowiedziała o swoim procesie żałoby po stracie matki, gwiazdy muzyki country Naomi Judd.

W wywiadzie wyemitowanym w czwartek w programie „Good Morning America”, gwiazda filmowa powiedziała, że chciała poruszyć temat zmagań jej matki z depresją. Judd powiedziała, że była ze swoją mamą Naomi w jej domu w Tennessee w dniu jej śmierci , 30 kwietnia.

 

Judd zachęciła również wszystkich, którzy myśleli o samookaleczeniu, aby skontaktowali się z The National Suicide Prevention Lifeline (Krajową Linią Zapobiegania Samobójstwom) pod numerem 1-800-273-8255.

Naomi Judd zmarła w wieku 76 lat, na dzień przed przyjęciem jej do Country Music Hall of Fame wraz z jej muzyczną partnerką i córką Wynonną Judd. W oświadczeniu przekazanym agencji The Associated Press rodzina poinformowała, że stracili ją z powodu „choroby psychicznej”.

„Kiedy mówimy o chorobie psychicznej, bardzo ważne jest, abyśmy mieli jasność i potrafili oddzielić chorobę od kochanej przez nas osoby” - powiedziała Judd w wywiadzie. „Choroba kłamie. Jest okrutna. I wiesz, moja matka, nasza matka, nie była w stanie wytrzymać do tego momentu, gdy zostanie przyjęta do Hall of Fame przez swoich kolegów i koleżanki z branży. Chodzi mi o to, że to, co się w niej działo było tak dewastujące, że szacunek, jakim ją darzono, nie mógł przeniknąć do jej serca. Ponieważ kłamstwo, które wmawiała jej choroba, było tak przekonujące".

Ashley Judd powiedziała, że jej matka zastrzeliła się z pistoletu, ale poprosiła o uszanowanie prywatności w sprawie szczegółów dotyczących jej śmierci. Naomi Judd napisała otwarcie o swojej depresji i lękach w pamiętniku River of Time, a córka Ashley powiedziała, że właśnie z tego powodu ceniła każdą chwilę spędzoną z matką.

„Naprawdę zaakceptowałam miłość, jaką matka była w stanie mnie obdarzyć, ponieważ wiedziałam, że jest krucha” - mówi Judd. „Więc, kiedy obeszłam tył ich domu i weszłam do kuchni, a ona powiedziała: «Moja kochana, moje dziecko» i się rozpromieniła. Delektowałem się tymi chwilami”.

Naomi i Wynonna Judd miały w swojej karierze trwającej prawie trzy dekady 14 utworów, które okazały się hitami. Rudowłosy duet łączył tradycyjne appalaskie brzmienie muzyki country bluegrass z wyrafinowaną stylistyką popu, zdobywając w latach 80. hit za hitem. Wynonna ze swoim potężnym wokalem była liderem duetu, podczas gdy Naomi zapewniała harmonię i stylowy wygląd na scenie.

 

W latach 1984-1991 zespół The Judds wydał sześć albumów studyjnych oraz EP (kompilację piosenek często tworzonych do celów promocyjnych) i zdobył dziewięć nagród Country Music Association oraz siedem nagród Academy of Country Music. W sumie panie zdobyły pięć nagród Grammy za takie przeboje jak Why Not Me i Give A Little Love, a Naomi zdobyła szóstą nagrodę Grammy za napisanie utworu Love Can Build a Bridge.

Zdjęcie: https://storage.googleapis.com/afs-prod/media/036d4f4aa0dd4ec39af51b7396...

Autor: 
The Associated Press / Tłumaczenie: Karolina Bejma
Dział: 
Więcej zdjęć: 
Polub Plportal.pl:

Reklama