Cleo Smith: Mężczyzna przyznaje się do porwania dziewczynki z Australii

Reklama

czw., 01/27/2022 - 20:30 -- MagdalenaL

Australijczyk przyznał się do uprowadzenia czteroletniej Cleo Smith i przetrzymywania jej w swoim domu przez 18 dni.

Cleo zniknęła z namiotu swojej rodziny w październiku zeszłego roku podczas wyprawy na kemping w Australii Zachodniej, co wywołało ogromne poszukiwania, które ogarnęły cały kraj.

Policja znalazła ją później w domu nieznajomego w jej rodzinnym mieście Carnarvon, kilka minut drogi od kempingu.

36-letni Terence Darrell Kelly, przyznał się w poniedziałek sędziemu do uprowadzenia dziecka.

Został przeniesiony do aresztu, a w marcu stanie przed Sądem Okręgowym w Perth chociaż przewiduje się, że zostanie skazany w późniejszym terminie.

Australijskie media doniosły, że przyznanie się do winy przez Kelly'ego było zaskoczeniem, ponieważ wielu spodziewało się, że będzie to długi proces prawny.

Od 5 listopada przebywa w więzieniu w Perth – dwa dni po tym, jak policja wdarła się do jego zamkniętego na klucz domu, znalazła w środku Cleo i następnie aresztowała go na pobliskiej ulicy.

Podczas akcji ratunkowej dziewczynka uśmiechała się i przedstawiła się funkcjonariuszom.

Jej rodzina wydała później oświadczenie, w którym powiedziała, że są „bardzo wdzięczni, że nasza mała dziewczynka jest z powrotem w naszych ramionach”.

W pierwszą noc wakacji przebywali na odległym kempingu Quobba Blowholes, kiedy zaginęła między 01:30 a 06:00 16 października.

Cleo spała na dmuchanym materacu obok łóżeczka swojej młodszej siostry. Kiedy jej matka, która spała w drugiej części namiotu, wstała rano, Cleo już nie było, a wejście do namiotu było otwarte.

Grupa zadaniowa policji składająca się z ponad 100 funkcjonariuszy zbadała sprawę jej zniknięcia.

 

W końcu dotarli do „niezwykle istotnych” informacji o samochodzie, który zaprowadził ich do domu mężczyzny, przekazał w listopadzie komisarz Chris Dawson.

Lokalne media poinformowały, że przełom nastąpił, gdy policja namierzyła numer telefonu komórkowego w pobliżu kempingu w czasie porwania Cleo.

Jak podał serwis informacyjny Perth Now, prawdopodobnie więcej szczegółów na temat uprowadzenia zostanie upublicznionych na przesłuchaniu dotyczącym sprawy.

Kelly nie usłyszał jeszcze zarzutu w sprawie osobnego oskarżenia o napaść na funkcjonariusza publicznego.

 

Autor: 
Autor: BBC / Tłumacz: Natalia Stawicka
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama