Ukrainiec twierdzi, że zaszczepił się 27 razy przeciwko Covid-19. Jego celem jest przyjęcie 30 dawek

Reklama

śr., 01/26/2022 - 08:51 -- zzz

Mieszkaniec Ukrainy Aleksiej Oleksiy był szczepiony przeciwko koronawirusowi 27 razy. Poinformowano o tym w Radzie Miejskiej Sumy przez szefową wydziału zdrowia Olenę Chumachenko, donosi sumy.today.

 

Według urzędnika, mieszkaniec Sumy był już szczepiony przeciwko koronawirusowi 27 razy. Burmistrz Sumów Ołeksandr Łysenko zaznaczył, że nie da się tego zrobić, ale dowodzi to, że szczepionka jest zdecydowanie bezpieczna. 

Ukrainiec, który był już szczepiony 27 razy, powiedział, że zrobił to w imię popularności szczepień. Zaznaczył, że podczas pobytu na Ukrainie, pewnego dnia udało mu się dostać aż 5 dawek szczepionki.

„Chciałem być popularny. Myślałem też, że w Charkowie dostanę wycieczkę do sanatorium przynajmniej na miesiąc, bo jest lepsze jedzenie. A w Sumach mi tego odmówiono” – powiedział Aleksiej. 

Doktor Oksana Iwaszczenko, która po raz pierwszy zaszczepiła swojego męża, powiedziała, że ​​po szczepieniu Oleksij powiedział wszystkim, że lekarze „dają mu kartki żywnościowe za szczepienie ”. Wtedy zadzwonili jej znajomi i zbesztali ją, ale to nieprawda. W Sumach Ołeksij nie otrzymał więcej niż dwóch dawek, więc pojechał do Charkowa. Tam twierdzi, że został zaszczepiony kolejne razy.

Lekarze zwracają jednak uwagę, że mężczyzna był najprawdopodobniej szczepiony w ośrodkach szczepień, gdzie nie zawsze mają czas na sprawdzenie danych o osobach, które do nich przychodzą. 

„Prawdopodobnie spowoduje to błąd w tworzeniu świadectwa szczepień” — powiedział dyrektor serwisu Helsi Eugene Donets.

Oleksiy twierdzi, że planuje zaszczepić się 30 razy. 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

coronavirus-tsn-ua

Polub Plportal.pl:

Reklama