4 osoby w tym niemowlę i nastolatek zamarzają na śmierć w pobliżu granicy amerykańsko-kanadyjskiej

Reklama

śr., 01/26/2022 - 01:35 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: „4 osoby w tym niemowlę i nastolatek zamarzają na śmierć w pobliżu granicy amerykańsko-kanadyjskiej. Mężczyzna z Florydy oskarżony o przemyt ludzi"

Mężczyzna z Florydy został oskarżony w czwartek o przemyt ludzi po tym, jak ciała czterech osób, w tym dziecka i nastolatka, zostały znalezione w Kanadzie w pobliżu granicy z USA, co według władz było nieudaną próbą przekroczenia granicy podczas mroźnej śnieżycy. Biuro prokuratora okręgowego Minnesoty poinformowało, że 47-letni Steve Shand pojawił się w sądzie w czwartek.

Ciała znaleziono w środę w prowincji Manitoba, około 40 stóp od granicy z USA, w pobliżu społeczności Emerson. Urząd powiedział, że zmarli byli rodziną czterech obywateli Indii, którzy zostali oddzieleni od innych w grupie przekraczającej granicę. Kanadyjska policja konna powiedziała, że zmarli z powodu wyziębienia podczas próby przedostania się do Stanów Zjednoczonych. „To absolutna i rozdzierająca serce tragedia” – powiedziała asystentka komisarza RCMP, Jane MacLatchy.

Minnesota była pod doradztwem dotyczącym chłodu od wtorku do środy, poinformowało CBS Minnesota. W tym czasie w północnej Minnesocie odczuwalne temperatury były bardzo niskie, osiągające 29 stopni poniżej zera. MacLatchy powiedział, że władze amerykańskie powiadomiły RCMP w środę o innej grupie osób, które zostały zatrzymane po przekroczeniu granicy Stanów Zjednoczonych w pobliżu miasta Emerson w Manitobie. Grupa miała rzeczy potrzebne dla niemowlęcia, ale nie było z nimi żadnego dziecka. To doprowadziło władze do przekonania, że ​​inni mogli zaginąć, a RCMP natychmiast rozpocząło poszukiwania w Kanadzie. MacLatchy powiedział, że poszukiwania objęły trudny teren z głębokim i dryfującym śniegiem. Funkcjonariusze używali pojazdów terenowych do poruszania się, ponieważ były „praktycznie nieprzejezdne”. Funkcjonariusze zlokalizowali razem trzy ciała - mężczyznę, kobietę i dziecko - około 10 metrów od granicy. Poszukiwania były kontynuowane, a w niewielkiej odległości znaleziono nastoletniego chłopca. Poszukiwania możliwych ocalałych lub dodatkowych ofiar trwały w środę wieczorem, a funkcjonariusze nadal patrolowali ten obszar w czwartek, powiedziało RCMP. „Ofiary te musiały zmierzyć się nie tylko z mroźną pogodą, ale także z niekończącymi się polami, dużymi zaspami śnieżnymi i całkowitą ciemnością” – powiedziała.

MacLatchy powiedział, że inni są często zaangażowani w organizowanie przeprowadzania ludzi przez granicę, co jest przestępcze i niezwykle niebezpieczne. Dodała, że ​​w przeszłości częściej widywano przeprawy na północ z USA do Kanady. Przejścia graniczne do Kanady na piechotę wzrosły w 2016 r. po wyborze byłego prezydenta USA Donalda Trumpa. W grudniu dwóch mężczyzn straciło palce w wyniku silnego odmrożenia podczas śnieżycy i wędrówki z USA do Manitoby. Kilka miesięcy później w pobliżu granicy po stronie amerykańskiej zmarła kobieta z powodu hipotermii. W 2019 roku uratowano ciężarną kobietę, która przekroczyła granicę, po tym, jak została uwięziona w zaspie śniegu i zaczęła rodzić.

Dave Carlson, sołtys Emerson-Franklin, powiedział, że liczba osób przekraczających granicę poza punktem kontrolnym znacznie spadła w ostatnich latach. Był zaskoczony, gdy dowiedział się o czterech zgonach. „Jeśli spojrzysz na klimat polityczny po obu stronach granicy, zadziwia mnie, że ktokolwiek miał poczucie desperacji, aby spróbować przejść w tak ekstremalnych warunkach” – powiedział. W ostatnich dniach było wyjątkowo zimno i wietrznie, powiedział Carlson. Obszar, w którym znaleziono ciała, jest wystarczająco daleko, by ludzie nie widzieli świateł miasta i łatwo byłoby się zdezorientować. RCMP powiedziało, że współpracuje z amerykańskimi służbami celnymi i ochroną granic oraz Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA.

Zastępca Patricka Klegstada z biura szeryfa hrabstwa Kittson w Minnesocie powiedział, że jego wydział wspiera amerykańską stronę śledztwa. Jego funkcjonariusze codziennie patrolują „opustoszałe” otwarte pola w pobliżu granicy, powiedział. „Dlaczego wybrali to miejsce do podróży, byłoby pytaniem za milion dolarów” – powiedział. Pogoda w tym tygodniu była tak zimna, że „zapiera dech w piersiach”, powiedział Klegstad. Przy granicy nie ma drzew ani schronienia, tylko ciche i niedostępne drogi gospodarcze. Klegstad, wtórując kanadyjskim urzędnikom, powiedział, że rzadko zdarza się, aby ludzie odbywali tę wstrząsającą podróż z Kanady do Stanów Zjednoczonych. „Nieczęsto mamy do czynienia z południowymi granicami”. Mounties ostrzegał, że ludzie nie powinni próbować przekraczać granicy poza punktem kontrolnym w żadnym kierunku, ponieważ może to być śmiertelne. „Jestem zasmucony, że doszło do utraty życia, a fakt, że zmarło małe dziecko, jeszcze bardziej utrudnia sprawę” – powiedział w oświadczeniu główny agent patrolu w Grand Forks, Anthony S. Good. „Nasze serca są skierowane do rodzin i bliskich. Jestem również niesamowicie dumny z agentów patrolu granicznego i naszych partnerów Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej, którzy bezinteresownie znosili mrozy przez wiele godzin w poszukiwaniu zaginionych osób. Obowiązek i odwaga są godne pochwały”.

Autor: 
tłum. Oliwia Starzyńska
Polub Plportal.pl:

Reklama