Australia Covid: Skończyły się ludzkie króliki doświadczalne, więc będą szczepić zwierzęta

Reklama

czw., 01/20/2022 - 07:12 -- zzz

Według doniesień medialnych, australijski lekarz weterynarii ciężko współpracuje z organami regulacyjnymi, aby zaszczepić domowe zwierzęta przeciwko Covidowi przy użyciu szczepionki opracowanej w Rosji .

Dr Sam Kovac z Southern Cross Vets w Sydney nie otrzymał jeszcze zgody od Australijskiego Urzędu ds. Pestycydów i Leków Weterynaryjnych.

Jednak Kovac stwierdził, że odbył „pozytywną” rozmowę z wysokim rangą urzędnikiem na temat konieczności uiszczenia opłaty za zgłoszenie w wysokości 105 000 USD, aby zarejestrować lek, według Daily Mail .

„Skontaktowali się ze mną w sprawie uzyskania alternatywnego zezwolenia. Wygląda więc na to, że szybkie śledzenie to prawdopodobnie niewłaściwe słowo, ale istnieje alternatywna metoda , którą teraz szukamy, aby to zatwierdzić” – powiedział Daily Mail Australia.

„To bardzo ekscytujące. Wygląda na to, że to się stanie” – dodał.

Zwierzęta domowe stanowią około 5,1 miliona psów i 3,8 miliona kotów w Australii.

„Na początek nie trzeba importować miliona szczepionek . Jeśli pojawi się zainteresowanie ze strony kilku tysięcy właścicieli zwierząt domowych, możemy zacząć od tego” – powiedział Kovac.

„W Rosji większość pracy to weterynarze przeprowadzający konsultacje i administrujący nimi.

„To bardzo prosta szczepionka i mogą produkować 24 godziny na dobę, jeśli będzie na nią zapotrzebowanie. Ale pierwszym krokiem jest zatwierdzenie go” – zauważył.

Pomimo powszechnego przekonania, Kovac stwierdził, że zwierzęta domowe mogą zarazić się Covid , ale nie ma dowodów na to, że mogą przenosić go na ludzi.

„Ale istnieje wiele dowodów z zagranicy, że psy, koty, fretki, norki mogą zarazić się Covid-19, tym samym wirusem, który dotyka nas, a w niektórych przypadkach może być śmiertelny i powodować te same problemy, które my mamy” – powiedział .

Według raportu rosyjska szczepionka dla zwierząt została zatwierdzona w Japonii, Brazylii i innych krajach Ameryki Południowej.

Z innych wiadomości wynika, że ​​chomiki ze sklepu zoologicznego w Hongkongu uzyskały pozytywny wynik testu na Covid-19 .

Aby zwalczyć epidemię, rząd Hongkongu zamierza ubić tysiące małych zwierząt, takich jak chomiki, szynszyle, króliki i świnki morskie.

 

Według Światowej Organizacji Zdrowia ryzyko ponownego zakażenia ludzi SARS-CoV-2, koronawirusem odpowiedzialnym za Covid-19, pozostaje niskie.

„Rozumiemy, że istnieje wiele gatunków, które mogą być zarażone SARS-CoV-2 ” – powiedziała we wtorek na spotkaniu z mediami wirtualnymi kierownik techniczny WHO, Maria Van Kerkhove.

„Istnieje możliwość, że odwrócona choroba odzwierzęca przechodzi z ludzi z powrotem na zwierzęta , a następnie zwierzęta mogą ponownie zarażać ludzi. To ryzyko pozostaje niskie” – powiedziała.

Autor: 
Brendan Taylor
Źródło: 

insiderpaper.com

Polub Plportal.pl:

Reklama