80% wszystkich istniejących dolarów amerykańskich zostało wydrukowanych w ciągu ostatnich 22 miesięc

Reklama

pon., 01/10/2022 - 19:50 -- zzz

W zeszłym roku napisaliśmy artykuł zatytułowany „ 40% istniejących dolarów amerykańskich zostało wydrukowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy ”, jeden z naszych najpopularniejszych artykułów. 6 stycznia 2020 r. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych miała około 4 biliony dolarów. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Fed przyspieszył  luzowanie ilościowe (powszechnie określane jako drukowanie pieniędzy), aby zwiększyć płynność amerykańskich banków i zasilić gospodarkę bilionami dolarów.

 

Uzależnienie Fedu od drukowania pieniędzy utrzymało partię na Wall Street, jednocześnie podsycając nierówności. Dziś giełda i kryptowaluta są na rekordowo wysokim poziomie, podczas gdy dochody i płace pozostają prawie takie same. Rezerwa Federalna nadal drukuje więcej pieniędzy, dewaluując dolary i zniewalając miliony Amerykanów.

Teraz, nieco ponad rok po naszym ostatnim artykule, Rezerwa Federalna zaktualizowała liczby. Niestety nie jest to już 40 procent wszystkich dolarów wydrukowanych od 2020 roku, nie 50 procent, a nawet 70 procent. Od stycznia 2020 r. Stany Zjednoczone wydrukowały prawie 80% wszystkich istniejących dolarów amerykańskich.

Aby zrozumieć skalę dodruku pieniędzy przez Fed, musimy cofnąć się sprzed 22 miesięcy. Na początku 2020 r. w obiegu znajdowało się 4.0192 bilionów dolarów. 4 stycznia 2021 r. liczba ta wzrosła do 6,7 biliona dolarów. Wtedy Fed wszedł w nadbieg. Do października 2021 r. liczba ta wzrosła do 20,0831 bilionów dolarów w obiegu.

To, co zaczęło się jako pilna polityka pieniężna w celu ochrony gospodarki przed pandemią COVID-19 w 2020 r., doprowadziło do dalszej dewaluacji dolara amerykańskiego. Od 15 marca 2020 r. Federal Research kupuje co miesiąc 80 miliardów dolarów w obligacjach skarbowych i 40 miliardów dolarów w papierach wartościowych zabezpieczonych nieruchomościami, zwiększając bilans Fed do 8,66 biliona dolarów na dzień 7 grudnia 2021 r.

Jednak skup aktywów i obligacji przez Fed to tylko jeden ze sposobów, w jaki Federal Research wstrzykuje biliony w gospodarkę. Ponadto rząd USA wystawił również czeki stymulacyjne milionom zatrudnionych Amerykanów. Skąd się wzięły pieniądze? Rząd musiał pożyczać, sprzedając swój dług w postaci obligacji skarbowych USA i innych rodzajów papierów wartościowych. Następnie po sprzedaży obligacji Rezerwa Federalna przystępuje do pracy i zaczyna drukować pieniądze.

 

Tymczasem nadmierne dodrukowywanie pieniędzy przez Fed zaczyna mieć niszczący wpływ na gospodarkę i siłę nabywczą ludzi. Na przykład roczna stopa inflacji w USA wzrosła do 6,8% w listopadzie 2021 r. , najszybszego tempa od 1982 r.

Przy obecnym tempie uzależnienie Fedu od drukowania prowadzi do dalszej dewaluacji dolara amerykańskiego, ponieważ drukowanie pieniędzy niekoniecznie zwiększa produktywność lub produkcję gospodarczą. To, co robi teraz Fed, było wypróbowywane przez całą historię. Wynik jest zawsze taki sam. Weźmy na przykład Niemcy. W okresie od czerwca 1921 do listopada 1923 w Niemczech weimarskich najwyższa miesięczna inflacja wzrosła o ponad 30 000%. Zimbabwe to kolejny kraj z hiperinflacją.

Tymczasem drukowanie pieniędzy nie jest niczym nowym. Rezerwa Federalna drukuje pieniądze od 1971 roku, kiedy Stany Zjednoczone odeszły od standardu złota w 1971 roku, po tym, jak prezydent Nixon zakończył wymienialność dolarów amerykańskich na złoto.

15 sierpnia 1971 r. były prezydent Richard Nixon powiedział w przemówieniu: „Poleciłem sekretarzowi [Skarbu] Connally tymczasowe zawieszenie wymienialności dolara na złoto lub inne aktywa rezerwowe, z wyjątkiem kwot i warunków określonych jako w interesie stabilności monetarnej oraz w najlepszym interesie Stanów Zjednoczonych”.

W 1970 roku średni dochód wynosił 9400 dolarów, a nowy dom 23400 dolarów. Dziś koszt przeciętnego domu to ponad 200 000 dolarów.

Czy Rezerwa Federalna powtarza te same błędy Niemiec weimarskich z 1921 r.?

Więc jeśli historia jest jakimkolwiek przewodnikiem, to, co robi teraz Rezerwa Federalna, było wypróbowywane na przestrzeni dziejów. W miarę jak Rezerwa Federalna nadal drukuje biliony dolarów z niczego bez produktywności, aby to zrobić, w pewnym momencie świat w końcu straci wiarę w dolara amerykańskiego jako walutę globalną i dojdzie do wniosku, że nie ma to już sensu. przechowywać swoje bogactwo w dolarach amerykańskich.

Dziś wydaje się, że Rezerwa Federalna podąża śladami Republiki Weimarskiej z 1923 r., tuż po I wojnie światowej. Kraj ten jest często cytowany jako klasyk niekończącego się drukowania pieniędzy. W okresie od czerwca 1921 do listopada 1923 najwyższa miesięczna stopa inflacji wzrosła o ponad 30 000% w Niemczech weimarskich.

Wszystko zaczęło się około 1921 roku, kiedy Niemcy przestały wspierać swoją walutę złotem, a zamiast tego uruchomiły swoją maszynę do drukowania pieniędzy (podobną do tego, co robi dziś Rezerwa Federalna), aby sfinansować wojnę. Następnie maszyny do drukowania pieniędzy kontynuowały drukowanie po wojnie, aby pomóc w opłaceniu reparacji nałożonych na Niemcy przez aliantów.

Na zakończenie poniżej znajduje się wideo naszego przyjaciela, Jake'a Trana, o tym, jak decyzja Nixona z 1971 roku była punktem zwrotnym dla Stanów Zjednoczonych i jak rok 1971 oznaczał rok, w którym ludzkość została zniewolona.

Autor: 
zzz
Źródło: 

techstartups.com

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama