Aurangabad: Indyjski nastolatek aresztowany za ścięcie głowy ciężarnej siostrze

Reklama

śr., 12/08/2021 - 23:47 -- MagdalenaL

Rodzina ofiary nie pochwalała jej związku  (źródło zdjęcia: https://www.bbc.com/news/world-asia-india-59559122).

Policja w zachodnim stanie Indii – Maharasztra – aresztowała nastolatka podejrzanego o ścięcie głowy swojej starszej, ciężarnej siostrze.

Kobieta, 19 lat, wyszła za mąż za mężczyznę bez zgodny rodziny, powiedzieli funkcjonariusze lokalnej policji.

Robiła herbatę dla swojego brata i matki, kiedy została zaatakowana sierpem. Nastolatek i matka poddali się policji.

Policja podejrzewa, że zrobili sobie również selfie z głową kobiety.

Brat został wysłany do poprawczaka po tym, jak powiedział, że ma mniej niż 18 lat. Jednakże urzędnik policji zaznaczył, że zakwestionują to twierdzenie w sądzie, ponieważ znaleźli certyfikat, który wykazał, że jest dorosły. Ich matka została wysłana do aresztu policyjnego.

Incydent miał miejsce w dystrykcie Aurangabad, donosi BBC Marathi.

Ofiara uciekła w czerwcu i poślubiła swojego kochanka po tym, jak jej rodzina sprzeciwiła się jej związkowi. Mimo że oboje należeli do tej samej kasty, rodzina nie akceptowała wybranka, ponieważ jego bliscy byli biedniejsi od nich.

Młoda kobieta nie kontaktowała się zbytnio z rodziną po ślubie, ale jej matka odwiedziła ją na tydzień przed morderstwem. Policja twierdzi, że wiedziała o ciąży córki.

Kampanie mówią, że setki ludzi jest zabijanych każdego roku w Indiach za zakochanie się lub poślubienie wbrew woli ich rodzin.

Morderstwa te często nazywane są „zabójstwami honorowymi”, nazwa ta odnosi się do odwiecznych pojęć tradycji i honoru rodziny, które są nadal głęboko zakorzenione w wielu częściach społeczeństwa indyjskiego.

W marcu policja w północnym stanie Uttar Pradesh aresztowała mężczyznę za rzekome ścięcie głowy swojej córki. Na nagraniu wideo nakręconym przez policję słychać było, jak mówi, że zabił ją za to, że była w związku, którego nie akceptował.

Autor: 
Autor: BBC News / Tłumacz: Magdalena Hałasa
Polub Plportal.pl:

Reklama