Zamieszki w Belgii - policja używa armatek wodnych przeciwko demonstrantom

Reklama

śr., 12/08/2021 - 11:52 -- MagdalenaL

Bójki uliczne w Brukseli - wcześniej prawie 8000 osób demonstrowało przeciwko nowym restrykcjom dotyczącym Covid-19 | Źródło: Reuters

Chaos w Brukseli podczas jednego z protestów przeciwko kolejnym przeciwpandemicznym restrykcjom: latają kamienie, podpalane są barykady. Policja interweniuje.

Podczas niedzielnej demonstracji przeciwko nowym środkom zapobiegającym rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Belgii, policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego przeciw protestującym. Wcześniej jedna grupa młodych ludzi – jak donosi agencja prasowa Belga - atakowała siły bezpieczeństwa pociskami i fajerwerkami.

Według pierwszych ocen policji niedzielna frekwencja demonstrujących w Brukseli wynosiła około 8 000 ludzi. Po południu siły szybkiego reagowania wezwały za pośrednictwem Twittera do przerwania demonstracji i ogłosiły aresztowanie awanturników.

Na portalu agencji Belga można było zobaczyć, jak policja - z zasiekami z drutu kolczastego i ekwipunkiem - uczestniczyła w demonstracji. Około dwa tygodnie temu podobny protest z udziałem około 35 000 uczestników doprowadził do poważnych zamieszek i walk ulicznych.

Na tekturowych plakatach demonstranci trzymali w powietrzu hasła takie jak „Stop Vax” (coś na kształt: zaprzestać szczepień) i „Vrijheid” (wolność). Duży baner przedstawiał żółtą gwiazdkę z napisem „Sans Vaccin” (podobne do: niezaszczepiony). Żółta gwiazda została narzucona Żydom przez narodowych socjalistów jako znak rozpoznawczy.

Autor: 
t. online / Tłumaczenie: Maja Knychalska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama