Konsumenci na celowniku - brytyjski rząd grozi cofnięciem paszportu parlamentarnego za przestępstwa

Reklama

śr., 12/08/2021 - 11:48 -- MagdalenaL

Boris Johnson przed swoim biurem w Londynie (zdjęcie archiwalne) | Źródło: Parsons Media / obrazy imago

Brytyjski premier - Boris Johnson - zapowiedział w swoim raporcie mediowym surowsze kary za przestępstwa narkotykowe. Dotyczy to również godzin policyjnych i zakazów podróżowania.

 

 

Za pośrednictwem szeroko zakrojonej kampanii i surowszych kar, rząd brytyjski chce wzmocnić walkę z narkotykami. Adresatami działań będą również konsumenci. Premier Johnson powiedział w wywiadzie udzielonym dla gazety „Sun”, że brane jest pod uwagę odbieranie paszportów lub praww jazdy, a także wprowadzenie godzin policyjnych i zakazów podróżowania dla tzw. chuliganów. Środki te obejmują też przeprowadzanie testów na obecność narkotyków bezpośrednio po aresztowaniach i natychmiastowe wysyłanie narkomanów na odwyk, co ogłosił rząd w poniedziałek.

Według brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, duży obszar Anglii to osoby uzależnione od heroiny lub cracku - 300 000 osób. To one odpowiadają za połowę przestępstw przemytniczych. Ten rodzaj używek jest również przyczyną około połowy zabójstw. Koszty, jakie ponosi społeczeństwo, oszacowano na prawie 20 miliardów funtów rocznie. „Narkotyki są plagą naszego społeczeństwa i napędzają przemoc na naszych ulicach, którą musi znosić społeczność w całym kraju” – powiedział Johnson.
 

W Parlamencie znaleziono ślady kokainy

Jak donosi gazeta „Sunday Times”, problem z narkotykami istnieje również w brytyjskim parlamencie. Ślady kokainy odkryto w jedenastu z dwunastu pomieszczeń toaletowych. Są to miejsca, z których mogą korzystać wyłącznie osoby upoważnione, posiadające przepustki parlamentarne. Gazeta, powołując się na wiele źródeł, napisała, że ​​parlamentarzyści i pracownicy swobodnie zażywali narkotyki. Marszałek parlamentu - Lindsay Hoyle - nazwała ten raport „niepokojącym”. Jak powiedziała dla BBC, poprosi policję o zbadanie sprawy. Możliwe jest również wykorzystanie psów tropiących.

Autor: 
t. online / Tłumaczenie: Maja Knychalska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama