Podejrzany o wjechanie w świąteczną paradę w Wisconsin ma długą kartotekę

Reklama

ndz., 11/28/2021 - 00:46 -- MagdalenaL

Źródło: news.sky.com

Darrell Brooks wpłacił ostatnio kaucję w wysokości $1,000 i $500 w toczących się przeciwko niemu sprawach. 

 

Prokuratorzy z Milwaukee przyznali w poniedziałek, że wnioskowali o ”nieodpowiednio” niską kaucję dla mężczyzny, któremu postawiono zarzut zabójstwa i który jest oskarżony o wjechanie SUV-em w świątecznych imprezowiczów w Waukesha, Wisconsin. 

Co najmniej pięć osób zginęło w niedzielę, kiedy pojazd przedarł się przez świąteczną paradę na przedmieściach Milwaukee, co doprowadziło do aresztowania mężczyzny, Darrella Edwarda Brooksa, lat 39. 

Jak wykazały rejestry, Brooks ma kilkudziesięcioletnią kryminalną kartotekę, która obejmuje aresztowania za nadużycia seksualne, narkotyki, pobicie i przemoc domową. 

Ma również dwie aktywne sprawy w Milwaukee. W jednej z nich, Brooks został oskarżony o dwa zarzuty lekkomyślnego zagrożenia i posiadania niebezpiecznej broni, jako skazany zbrodniarz. Miało to miejsce w lipcu 2020. W lutym wpłacił kaucję w wysokości 500 dolarów. 

 

Źródło: wyborcza.pl

W innej sprawie, 5 listopada, został oskarżony o stawianie oporu lub przeszkadzanie funkcjonariuszowi, wychodzenie za kaucją, lekkomyślne zagrażanie bezpieczeństwu, zakłócanie porządku i pobicia, jak wynika z aktów sądowych. 

Ostatnie trzy zarzuty były związane z przemocą domową. Kobieta, która miała być ofiarą w tym incydencie, była matką dziecka Brooksa. Akta sądowe twierdzą, że Brooks uderzył ją, a następnie przejechał ją swoim samochodem na parkingu stacji benzynowej. 

Dokumenty mówią, że policja zauważyła zaschniętą krew na jej twarzy, spuchniętą wargę i ślady opon na lewej nogawce spodni. 

Brooks wpłacił kaucję w wysokości $1,000 w gotówce, aby zabezpieczyć swoją wolność 11 listopada, jak wynika z akt sądowych. 

Nie udało się uzyskać komentarza od prokuratora w tych dwóch sprawach. Obecny adwokat Brooksa odmówił rozmowy na temat zarzutów. 

”Zalecenie państwa, dotyczące zwolnienia za kaucją, było w tej sprawie nieodpowiednio niskie, zwłaszcza w świetle charakteru ostatnich zarzutów i toczących się spraw przeciwko panu Brooksowi”, powiedział prokurator okręgowy hrabstwa Milwaukee John Chrisholm w oświadczeniu o zarzutach z tego miesiąca. ”Rekomendacja kaucji w tej sprawie nie jest zgodna z podejściem Prokuratury Okręgowej Hrabstwa Milwaukee do spraw związanych z przestępstwami z użyciem przemocy, ani nie była zgodna z oceną ryzyka oskarżonego przed ustaleniem kaucji”. 

Chrisholm dodał: ”To biuro prowadzi obecnie wewnętrzny przegląd decyzji o wydaniu ostatniej rekomendacji kaucji w tej sprawie w celu określenia odpowiednich dalszych kroków”. 

 

Źródło: news.sky.com

Istnieje również nakaz aresztowania Brooksa w Nevadzie, gdzie jest on oskarżony o niestawienie się na rozprawie sądowej w 2016 roku. Miał on odpowiedzieć na zarzut, że nie powiadomił władz o przeprowadzce, do czego był zobowiązany, ponieważ znajdował się w stanowym rejestrze przestępców seksualnych, powiedziała policja w mieście Sparks. 

Brooks został skazany w 2006 roku za przestępstwo ustawowego uwodzenia seksualnego, skutkującego zapłodnieniem 15-letniej dziewczyny. 

Rejestry karne Wisconsin na Brooksa sięgają 1999 roku z aresztowaniem za pobicie, w którym przyznał się do winy i został skazany na sześć miesięcy za kratami i trzy lata w zawieszeniu. 

W 2002 roku został skazany na 50 dni za kratkami za posiadanie THC, głównego związku w marihuanie. 

Brooks otrzymał 20-dniowy wyrok za aresztowanie w 2003 roku, za wykroczenie stawiania oporu lub utrudniania pracy funkcjonariuszowi. 

Aresztowanie w 2005 roku, za wykroczenie przeszkadzania funkcjonariuszowi, doprowadziło do dwudniowego wyroku. 

Po tym jak w 2010 roku Brooks przyznał się do przestępstwa uduszenia i duszenia oraz do złamania warunków zawieszenia, został skazany na 11 miesięcy pozbawienia wolności i trzy lata w zawieszeniu. 

W 2011 roku przyznał się do wykroczenia stawiania oporu lub przeszkadzania funkcjonariuszowi, co doprowadziło do skazania go na 37 dni aresztu. 

W 2011 roku, drugi incydent z posiadaniem THC spowodował wyrok 180 dni aresztu. 

Skok za kaucją i kolejne wykroczenie z THC pod koniec 2011 roku doprowadziły do kolejnego wyroku 180 dni aresztu. 

Autor: 
David K. Li, Tom Winter and Michael Kosnar / tłum. Magdalena Hałasa
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama