„MEDICUS“ – Autor bestselleru Noah Gordon odszedł

Reklama

pt., 11/26/2021 - 00:40 -- MagdalenaL

Autor stał się sławny dzięki powieści o sierocie Rob’ie Jeremy’m Cole’u, który w poszukiwaniach wiedzy udał się do znanego mistrza leczenia aż do Persji. Dwudziestego drugiego listopada tego roku autor zmarł.

Amerykański autor, który pozyskał miliony dzięki swojej powieści Medicus, zmarł w ostatni poniedziałek. Informację tę potwierdziło wydawnictwo Penguin Random House, poprzez agencję Mohrbooks w Szwajcarii, która reprezentowała autora w Europie. Rodzina Gordona wstawiła wpis na FB w poniedziałek czasu amerykańskiego, że autor odszedł w swoim domu w wieku 95 lat.

A jeszcze niedawno świętował on swoje urodziny wraz ze swoimi przyjaciółmi. Był wdzięczny za swoje długie i owocne życie. „Życie i dzieła Noah poruszyły serca i dusze milionów ludzi na świecie. Jego dzieło żyje dalej”, można przeczytać w poście.

Wielki międzynarodowy sukces osiągnął Gordon swoją powieścią Medicus, która ukazała się w 1986 roku, pod oryginalnym tytułem The Physician (znachor – przyp. tłumacza). Powieść opowiada o sierocie Rob’ie, który udaje się w podróż w XI wieku, z Anglii do perskiego Isfahanu, aby uczyć się medycyny od najlepszego lekarza Ibn Sina.

Autor: 
tłum. Gosia Piotrowska
Polub Plportal.pl:

Reklama