W Hongkongu ruszyła wycieczka autobusowa dla tych, którzy nie mogą się wyspać.

Reklama

ndz., 10/24/2021 - 17:22 -- MagdalenaL

W Hongkongu ruszyła 5-godzinna wycieczka autobusowa dla tych, którzy nie mogą się wyspać w domu i zasypiają w transporcie publicznym. Pasażerowie otrzymają maski na oczy i zatyczki do uszu.

Zostało to zgłoszone przez AP.

Organizatorzy wycieczek zauważyli trendencję, kiedy zmęczeni pasażerowie zasypiają podczas podróży komunikacją miejską. Postanowili więc rozpocząć podróż po Hongkongu zwykłym piętrowym autobusem. Wycieczka przeznaczona jest dla osób, które łatwo zasypiają podczas długich podróży.

„Zobaczyłem post w mediach społecznościowych od mojego przyjaciela, który powiedział, że jest zestresowany swoją pracą, nie może spać w nocy. Ale mógł spać jadąc autobusem. To jego historia zainspirowała wprowadzenie wycieczki autobusem” – powiedział Kenneth Kong, kierownik ds. marketingu i rozwoju biznesu w Ulu Travel.

Bilet kosztuje od 13 do 51 dolarów za osobę, w zależności od tego, na którym piętrze  wybierają miejsce. Pasażerom oferują również maskę na oczy i zatyczki do uszu, aby lepiej spać.

Wszystkie bilety na pierwszą „senną wycieczkę”, która odbyła się 16 października, zostały wyprzedane. Niektórzy pasażerowie zabrali ze sobą w podróż koce, kapcie i poduszki.

Autobus zatrzymał się na wyspie Lantau Island i w strefie obsługi samolotów w pobliżu lotniska w Hongkongu, aby obudzone pasażerowie mogli zrobić zdjęcia.

 

Autor: 
Autor: Eugenia Lutsenko / tłum. Anastasiia Vasylchenko
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama