Rosja: Zatrucie alkoholem spowodowało śmierć 29 osób w ciągu jednego tygodnia

Reklama

wt., 10/19/2021 - 22:10 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Członkowie rosyjskiego Komitetu Śledczego badający sprawę śmierci spowodowanych zatruciem alkoholem

Z magazynów skonfiskowano płyny zawierające alkohol, a w wielu z nich wykryto trujący metanol - podaje ministerstwo spraw wewnętrznych.

Dwadzieścia dziewięć osób zmarło w Rosji z powodu zatrucia alkoholem po wypiciu lokalnie produkowanych alkoholi, które zawierały metanol, informują władze.

Śledczy dodają, że dziewięć osób zostało aresztowanych.

Metanol, alkohol w najprostszej formie, jest trujący. Jest on wykorzystywany przemysłowo w rozpuszczalnikach i środkach owadobójczych.

Nielegalne alkohole były produkowane i sprzedawane w regionie Orenburg, w pobliżu Kazachstanu, około 1500 km na południowy wschód od Moskwy.

Płyny zawierające alkohol zostały przejęte z magazynów w okolicy, a wiele z nich zawierało metanol, informuje ministerstwo spraw wewnętrznych.

Wcześniej w sobotę regionalne ministerstwo zdrowia podało, że w tym tygodniu odnotowało 54 przypadki zatrucia alkoholem, z których około połowa okazała się śmiertelna, jak podała agencja informacyjna RIA.

W Rosji wprowadzono ściślejsze kontrole krajowe dotyczące sprzedaży napojów, leków, perfum i innych płynów zawierających wysoki procent etanolu od czasu przypadku masowego zatrucia alkoholem na Syberii w 2016 roku.

Etanol to kolejny prosty alkohol, który znajduje się w konwencjonalnych napojach alkoholowych.

Autor: 
Sky News Tłumaczenie z języka angielskiego: Hubert Talarek
Polub Plportal.pl:

Reklama