Boris Johnson przyznaje się, że ma sześcioro dzieci

Reklama

wt., 10/19/2021 - 00:08 -- MagdalenaL

Grafika

Boris Johnson wreszcie przyznał się do tego, że ma sześcioro dzieci, wypowiadając się tym samym w kwestii, którą wcześniej ignorował w licznych wywiadach i na konferencjach prasowych.

Brytyjski premier podczas rozmowy z Today Show prowadzonym przez NBC na temat obserwacji dotyczących Zgromadzenia Ogólnego ONZ, został zapytany przez prowadzącego o to, czy ma on szóstkę dzieci, na co odpowiedział „tak”.

Liczba dzieci spłodzonych przez Johnsona była tematem rozmów w środowisku politycznym w Wielkiej Brytanii przez lata, po tym, jak angielski sąd uchylił nakaz sądowy zakazujący agencjom informacyjnym rozpowszechniania wieści o istnieniu córki, która była owocem romansu pozamałżeńskiego premiera.

Johnson posiada czwórkę dzieci wraz z jego pierwszą żoną, Mariną Wheeler, jedną córkę z byłą kochanką, a także syna z jego obecną żoną, Carrie Johnson, którą poślubił w tym roku.

Johnson powiedział NBC, że było dla niego „fantastycznym doświadczeniem” zajmowanie się niemowlęciem na 10 Downing Street, jednak jest to również „dużo pracy”.

„Jednak ja to uwielbiam” – dodał. „Zmieniam mnóstwo pieluch”.

W sierpniu, Carrie Johnson ogłosiła na swoim profilu na Instagramie, że wraz z mężem spodziewają się ich drugiego dziecka i wyjawiła, że poroniła wcześniej w tym roku.

Pierwszy syn pary, Wilfred, przyszedł na świat w kwietniu 2020 roku, niedługo po tym, jak Johnson musiał zostać hospitalizowany z powodu na tyle poważnych objawów Covid-19, że koniecznym było przyjęcie go na oddział intensywnej terapii.

Wilfred, z tego, co mówią jego rodzice, dostał swoje drugie imię Nicolas na cześć lekarzy, którzy według premiera ocalili jego życie po tym, jak zachorował na Covid-19.

Nie jest to do końca jasne, dlaczego Johnson właśnie teraz zdecydował się potwierdzić istnienie dziecka, o którym rozmów do tej pory unikał.

Autor: 
Luke McGee / tłum. Michalina Budner
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama