Kalifornia będzie wymagała od sklepów utworzenia działów z zabawkami płciowo neutralnymi

Reklama

sob., 10/16/2021 - 00:37 -- MagdalenaL

Źródło zdjęcia illustracyjnego: Pixabay

Kalifornia stała się pierwszym obszarem w Stanach Zjednoczonych, który uchwalił prawo wymagające od dużych sklepów detalicznych posiadania działów z zabawkami neutralnymi pod względem płci.

Według The Los Angeles Times ustawa została już podpisana przez gubernatora Gavina Newsoma.

Dokument wejdzie w życie w 2024 roku. Stanowi on, że sklepy detaliczne zatrudniające ponad 500 pracowników muszą sprzedawać niektóre zabawki i artykuły pielęgnacyjne dla dzieci poza działami wyraźnie oznaczonymi płcią.

„Ustawa kontynuuje stopniowe przejście w handlu detalicznym od reklamowania artykułów dziecięcych do tradycyjnych stereotypów płciowych” - powiedział Evan Low, członek zgromadzenia ustawodawczego, współautor dokumentu.

 

 

„W jakimś stopniu jest to potrzebne, ponieważ mimo tego, że jesteś dziewczynką, to przecież możesz bawić się samochodem policyjnym, wozem strażackim czy dinozaurem. I tak samo jeśli jesteś chłopcem, zwłaszcza uzdolnionym artystycznie, i chcesz się bawić cekinami, to czemu nie? Dlaczego ludzie myślą, że powinni czuć piętno?” - powiedział Low.

Mężczyzna zaznacza też, że ​​do stworzenia projektu ustawy zainspirowała go córka jednego z jego pracowników. Zmartwił go fakt, że dziewczynka zapytała, dlaczego musiała udać się do działu dla chłopców, aby znaleźć pewne zabawki.

Autor: 
Autor: Boris Tkachuk / tłum. Anastasiia Vasylchenko
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama