USA wpuściło prezydenta Brazylii na sesję ONZ, ale nie do restauracji

Reklama

śr., 09/22/2021 - 01:07 -- MagdalenaL

Niezaszczepiony prezydent Brazylii przybyły na 76 sesję Zgromadzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych musiał zadowolić się pizzą na chodniku zamiast posiłkiem w Nowojorskiej restauracji.

Podczas pierwszego dnia pobytu, głowa państwa – Jair Bolsonaro – wraz ze współpracownikami jadł pizzę na ulicach Manhattanu. Obecne restrykcje w Stanach Zjednoczonych nie pozwalają osobom niezaszczepionym przebywać w restauracjach, warunkiem wstępu jest okazanie ważnego certyfikatu szczepienia.

Bolsonaro jest skrajnie prawicowym populistą, podchodzącym sceptycznie do szczepień. W wypowiedziach udzielanych do mediów wielokrotnie z dumą przyznawał, że nie jest zaszczepiony. Tuż przed niedzielnym wylotem do Nowego Jorku stwierdził, że jego układ odpornościowy jest wystarczająco silny aby odeprzeć potencjalną infekcję wirusem.
Spytany przez Borisa Johnsona, premiera Wielkiej Brytanii, o to czy Bolsonaro zaszczepił się, prezydent Brazylii odpowiedział: „Nie, jeszcze nie”.

Zdjęcie zamieszczone na profilu brazylijskiego ministra transportu w serwisie Instagram wywołało pozytywne reakcje wśród zwolenników Jaira Bolsonaro, chwaląc jego skromność i prostotę.

Podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej, burmistrz Nowego Jorku apelował do przedstawicieli zagranicznych rządów wybierających się na sesję Zgromadzenia Organizacji Narodów Zjednoczonych – „zwłaszcza do Bolsonaro z Brazylii” – aby zaszczepili się przed wyjazdem. Niektóre z krajów zdecydowały się uczestniczyć w sesji zdalnie.

Autor: 
Malwina Kuśmierek
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama