Britney Spears może wybrać własnego adwokata

Reklama

śr., 07/21/2021 - 23:54 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Reuters

Britney Spears odniosła zwycięstwo w walce o kuratelę. Sąd w Los Angeles orzekł, iż może ona sama wybrać sobie adwokata. Podobnie jak kilka tygodni temu, Spears wygłosiła emocjonalny apel w tej sprawie.

39-letnia gwiazda muzyki pop będzie miała teraz za swojego adwokata byłego prokuratora federalnego Mathew Rosengarta. Rozprawa odbyła się trzy tygodnie po tym, jak Spears po raz pierwszy zwróciła się do sądu. „Uwolnij mnie, pozwól mi rozporządzać swoim życiem”, mówiła wtedy.

Opieka nad Spears pojawiła się po tym, jak piosenkarka przeszła publiczne załamanie w 2008 roku. Od tego czasu 39-letnia gwiazda znajduje się pod kuratelą ojca, co oznacza, że nie ma ona kontroli nad swoimi finansami, majątkiem ani innymi aspektami swojego życia.

Spears powiedziała, że czuła się jak niewolnica ludzi wokół niej. Opowiedziała, że przyjmuje przymusowe leki i wbrew swojej woli ma również założoną wkładkę domaciczną. „Powiedziano mi, że w ramach nadzoru nie wolno mi teraz wyjść za mąż ani mieć dziecka”. Spears dała do zrozumienia, że chciałaby mieć dziecko.

Przed budynkiem sądu w Los Angeles wielu fanów Britney Spears ponownie zebrało się, aby okazać swoje wsparcie.

Autor: 
tłum. Sandra Musiał
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama