Pedofile mogą być zmuszeni do umieszczania ostrzeżeń o „niebezpieczeństwie” na paszportach

Reklama

czw., 06/24/2021 - 23:36 -- MagdalenaL

Oryginalny tytuł: "Pedofile mogą być zmuszeni do umieszczania ostrzeżeń o „niebezpieczeństwie” na paszportach i innych dokumentach"

 

Pewien polityk powiedział, że przestępcy seksualni powinni mieć podstemplowane prawa jazdy i paszporty z ostrzeżeniami, aby uniemożliwić im pracę z dziećmi.

Posłanka Partii Pracy, Sarah Champion, mówi, że prowadzi kampanię na rzecz nowego prawa, aby zamknąć lukę, która pozwala skazanym pedofilom uniknąć oflagowania po zmianie imienia i nazwiska.

Zgodnie z polityką, zarejestrowani przestępcy seksualni, swoje dokumenty tożsamości widzieliby z napisem „niebezpieczeństwo”.  Takie ostrzeżenie miałoby się również pokazywać w kontrolach Disclosure and Barring Service (DBS) niezależnie od tego, czy przestępcy złożyli wniosek pod innym nazwiskiem niż to, na które zostali skazani.

Champion, były minister ds. zapobiegania nadużyciom, powiedział:

"Przestępcy seksualni wymykają się spod radaru z druzgocącymi konsekwencjami. Jeśli proces zmiany nazwiska zostałby włączony, uniemożliwiłoby to sprawcy przestępstwa seksualnego pomyślne otrzymanie czeku DBS".

Działacze wezwali do nadania ustawodawstwu nazwy Della's Law, po Della Wright, kobiecie, która była ofiarą gwałtu. Della później odkryła, że ​​jej gwałcicielowi zezwolono na pięciokrotną zmianę nazwiska, co umożliwiło mu uniknięcie wykrycia i kontynuowanie pracy na stanowiskach, w których miał kontakt z dziećmi i osobami wrażliwymi.

Wright, obecnie 47-latka, zrzekła się prawa do anonimowości, w celu prowadzenia kampanii w tej sprawie. Jej gwałciciel został skazany w 2017 roku na 22 lata więzienia, prawie 40 lat po tym, jak zgwałcił Wright, który miała wtedy sześć lat.

Obecnie każdy może zmienić swoje nazwisko na podstawie aktu prawnego, a proces kosztuje 42,44 GBP i wymaga tylko dwóch świadków. Skazani przestępcy seksualni są prawnie zobowiązani do informowania policji o wszelkich zmianach nazwiska, ale według Mirror, w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej 900 zdołało uciec przed policyjnym monitoringiem.

Niedawne śledztwo przeprowadzone przez Olive Press, wykazało, że jeden ze skazanych brytyjskich pedofili był w stanie znaleźć pracę jako nauczyciel języka angielskiego w dwóch różnych szkołach w Hiszpanii. Dzień przed tym, został skazany za przestępstwa związane z pornografią dziecięcą, ale zmienił swoje nazwisko na podstawie czynu.

Champion wcześniej wezwał również do przyznania sędziom uprawnień do zakazania pedofilom zmiany nazwisk.

Nowe przepisy zostały zaproponowane jako poprawka do ustawy o policji, sądach, wyrokach i przestępstwach i jak dotąd uzyskały poparcie 35 deputowanych, w tym torysowskiej posłanki oraz przewodniczącej Komisji Kobiet i Równości, Caroline Nokes, która powiedziała: „Ten rozsądny środek ostrożności zatrzyma jednostkę, która zmierza do ukrywania swojej tożsamości i może utrudni popełnianie zachowań przestępczych”.

 

Autor: 
tłum. Wiktoria Gwizdała
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama