Kobieta, która twierdziła, że ma 10 dzieci, trafiła na oddział psychiatryczny

Reklama

czw., 06/24/2021 - 23:29 -- MagdalenaL

Kobieta z RPA, która twierdziła, że urodziła 10 dzieci podczas jednej ciąży, została przyjęta do szpitala na badanie psychiatryczne.

Gosiame Thamara Sithole, lat 37, powiedziała na początku tego miesiąca, że urodziła dziesięcioraczki; byłoby to światowym rekordem. Jej opowieści doprowadziły do tego, że Księga Rekordów Guinnessa potwierdziła, że prowadzą dochodzenie.

Jednak w ostatnich tygodniach nabrały tempa spekulacje, że Sithole w rzeczywistości nie urodziła 10 dzieci – ani żadnych dzieci, jeśli o to chodzi – a teraz, według lokalnych serwisów informacyjnych, została przyjęta do szpitala w Johannesburgu na badanie psychiatryczne.

Sithole powiedziała dziennikarzom, że pierwotnie została poinformowana, że nosi sześcioro dzieci, potem liczba została poprawiona do ośmiu. Na końcu, kobieta twierdziła, że urodziła siedmiu chłopców i trzy dziewczynki po siedmiomiesięcznej ciąży.

Jednak Eyewitness News twierdzi, że anonimowa osoba doniosła, że ocena medyczna Sithole nie wykazała żadnych dowodów na niedawną ciążę, a także „brak fizycznych blizn wskazujących na niedawne cesarskie cięcie”, jak wcześniej twierdziła.

Dodatkowo partner Sithole'a, Teboga Tsotetsi, ujawnił, że on sam nie widział żadnych dowodów na dzieci.

W oświadczeniu ogłoszonym przez indy100 jego rodzina powiedziała:

"[Teboga] kilkakrotnie próbował odwiedzić swoją dziewczynę, ale nie ujawniła mu swojego miejsca pobytu i stanu dzieci".

Rodzina mężczyzny zdecydowała, że dopóki nie będzie dowodów na urodzenie dziesięcioraczków, to nie uwierzą w tę historię. Dodali, że przepraszają za niedogodności i całe to zamieszanie.

Adwokat Sithole'a powiedział Pretoria News, że jego klientka jest teraz przetrzymywana wbrew swojej woli w szpitalu Tembisa w Johannesburgu, mówiąc, że odmówiła zabrania do szpitala Tembisa na ocenę psychiatryczną, ponieważ jest przekonana, że jest zdrowa.

Autor: 
tłum. Wiktoria Gwizdała
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama