Amerykańskie linie lotnicze odwołają setki lotów przez brak pracowników

Reklama

śr., 06/23/2021 - 00:14 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Joe Raedle / Getty Images

W momencie, gdy pandemia się kończy i ograniczenia w podróżach zostają zniesione, linie lotnicze odnotowują wzrost liczby lotów, a biznes zaczyna wracać do normy.

Wiele linii lotniczych, podobnie jak większość firm, doświadczyło masowych zwolnień i odejścia wielu pracowników podczas szczytu pandemii i walczyły one o powrót do normalności.

American Airlines (AAL) nie były wyjątkiem, z oszacowaną stratą w liczbie prawie 30 000 pracowników w 2020 roku – a teraz linia lotnicza boryka się z konsekwencjami.

W weekend linia lotnicza zaczęła odwoływać setki lotów z powodu braku personelu, zakłóceń związanych z pogodą i innych niepowiązanych problemów konserwacyjnych, naturalnie doprowadzając klientów do szału.

CNBC podało, że około 4% „głównego” harmonogramu linii lotniczych zostało odwołanych w sobotę, a kolejne 6% zostało odwołanych w niedzielę.

„Pierwsze kilka tygodni czerwca przyniosło bezprecedensową pogodę w naszych największych placówkach, poważnie wpływając na naszą działalność i powodując opóźnienia, odwołane loty oraz zakłócenia w harmonogramach członków załogi i planach naszych klientów” – poinformowały American Airlines w oświadczeniu. „To, w połączeniu z brakiem wystarczającej siły roboczej, z którym borykają się niektórzy nasi dostawcy, oraz niewiarygodnie szybkim wzrostem popytu ze strony klientów, doprowadziło nas do zbudowania dodatkowej odporności i pewności naszej działalności poprzez dostosowanie części naszych zaplanowanych lotów do połowy lipca”.

Podobno linia lotnicza będzie odwoływać od 50 do 80 lotów dziennie (około 1% całkowitego rozkładu lotów) do końca lata, powiadamiając klientów, jeśli zarezerwowane przez nich loty zostaną anulowane.

American Airlines nie jest pierwszą linią lotniczą, która boryka się z takimi problemami.

W zeszłym tygodniu linie Southwest Airlines znalazły się pod ostrzałem po opóźnieniu i odwołaniu setek lotów z powodu dwóch niepowiązanych usterek technicznych.

Niedawno firma American poprosiła pracowników zatrudnionych w centrum Dallas-Fort Worth o pomoc na wolontariacie na zmiany w okresie letnim, aby pomóc w gorączce podróży, ujawniając rozpaczliwą potrzebę nowych pracowników.

Szacuje się, że branża lotnicza odnotowała brutalne straty w wysokości 370 miliardów dolarów w 2020 roku.

Firma American zyskała 47% rok po katastrofalnym upadku biznesu podczas pandemii.

Autor: 
Emily Rella / tłum. Alicja Haupka
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama