Chorwacja: wielkie korki na granicy, na tych przejściach się najdłużej czeka

Reklama

pon., 06/21/2021 - 19:59 -- MagdalenaL

Zdjęcie: EPA / Antonio Bat

Tytuł oryginalny: „Kilometrowe kolejki na chorwackich drogach nad morze: wielkie korki na granicy, na tych przejściach się najdłużej czeka"

Artykuł z: 19.06.2021

Na drogach w Chorwacji w kierunku morza utworzyły się kilometrowe kolumny pojazdów, a na granicach przy wjeździe do kraju panują tłumy.

Chorwacki Auto Club podaje, że ciąg pojazdów od strony miejscowości Buzin na obwodnicy Zagrzebia ma około dwóch kilometrów, a z kierunku Jankomir około pięciu kilometrów. Wzmocniono również wjazd na autostradę w Lučku w kierunku morza, a ze względu na zagęszczenie ruchu wolniej przejeżdża się przez odcinek do Otočaca. Ze względu na wypadki drogowe na Autostradzie Adriatyckiej w miejscowości Šmrika, oraz na autostradzie do morza pomiędzy węzłami Karlovac i Novigrad w kierunku Dubrownika, obowiązuje jazda naprzemienna na jednym pasie.

Sporadyczne zakłócenia, korki lub mniejsze opóźnienia spowodowane dużym natężeniem ruchu są również możliwe na niektórych odcinkach Autostrady Adriatyckiej przy wjazdach do centrów turystycznych, na moście Krk, na obwodnicy Rijeki na węźle Matulji oraz istryjskim Y (Istarski ipsilon) pomiędzy Lupoglavem i węzłem Cerovlje. Na granicy z Bośnią i Hercegowiną czas oczekiwania na wjazd do Chorwacji to około 30 minut, natomiast na granicy z Serbią ponad godzina. Największe tłumy są na granicy ze Słowenią.

W ten weekend chorwacka policja prowadzi dużą akcję w ruchu drogowym, która jest ukierunkowana przede wszystkim na kontrolowanie pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Policja przypomniała, że ​​mandaty za prowadzenie pojazdu pod wpływem tych substancji wynoszą od 700 do 20 000 kun (od 94-2678 euro), a także grozi kara pozbawienia wolności do 60 dni.

Autor: 
tłum. Anna Stosio
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama