Nova Varoš, Serbia: borsuki zasiedliły centrum, przebiegają ulicę w środku dnia

Reklama

pon., 06/21/2021 - 19:49 -- MagdalenaL

Zdjęcie: RINA, Youtube Printscreen

Tytuł oryginalny: „Mieszkańcy gminy Nova Varoš mają problem, z którym nie boryka się nikt inny w Serbii: borsuki zasiedliły centrum, przebiegają ulicę w środku dnia"

Od dziesięciu dni mieszkańcy gminy Nova Varoš w centrum miasta borykają się z niezwykłym problemem. Kilka borsuków codziennie przechadza się ulicami, co wzbudza w nich niepokój.

Chociaż są to zwierzęta, które są najaktywniejsze w nocy, widziano je również przebiegające przez ulicę w ciągu dnia. „Boimy się, że zaatakują dziecko. Nieproszeni goście najprawdopodobniej przenieśli się w poszukiwaniu pożywienia z okolicznych urwisk na obszar zamkniętej fabryki „Sloga”, skąd wychodzą, aby „patrolować” centrum miasta”, mówią RINA mieszkańcy miasta.

O niezwykłych gościach tego górskiego miasteczka został poinformowany Lokalny Związek Łowiecki, którego zadaniem jest opieka nad dzikimi zwierzętami.

„Mowa o osobnikach dorosłych, ważących od 15 do 20 kg. Uważam, że są to bardzo niebezpieczne zwierzęta ze względu na pazury i zęby, które napawają nas lękiem. Szczególnie martwimy się o nasze dzieci. Poinformowaliśmy o tym Związek Łowiecki, od którego oczekujemy reakcji i złapania dzikich zwierząt. Zawiadomiliśmy także policję”, mówi mieszkaniec miasta Nova Varoš, którego dom znajduje się niedaleko fabryki „Sloga”.

Mieszkańcy Novej Varošy liczą na szybką reakcję liderów koła łowieckiego i apelują do nich o usunięcie zwierzyny z ulic miasta, aby dzieci znów mogły się beztrosko bawić.

Autor: 
tłum. Anna Stosio
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama