Podpisana umowa o rekonstrukcji trakcji kolejowej od Suboticy do Segedynu

Reklama

pon., 06/14/2021 - 07:35 -- MagdalenaL

Umowę na przebudowę i modernizację linii kolejowej Subotica – Horgoš – granica z Węgrami podpisali dziś Minister Budownictwa, Transportu i Infrastruktury Tomislav Momirović, Dyrektor Generalny Serbskiej Infrastruktury Kolejowej Nebojša Šurlan oraz, w imieniu wykonawcy Karin Komerc MD Veternik oraz RZD International, Krsto Dubroja.

 

Kontrakt przewiduje rekonstrukcję 26,63-kilometrowej trakcji kolejowej i zabudowy na stacjach Palić, Bački Vinogradi i Horgoš, przystankach Javno Skladište i Hajdukovo, a także przebudowę 13 przejazdów kolejowych i dwóch przejść podziemnych. Wartość pracy to około 10,2 miliarda dinarów. Momirović powiedział, że po zakończeniu prac ta kolej będzie jednym z najnowocześniejszych zelektryfikowanych europejskich odcinków kolejowych, na którym pociągi będą mogły jeździć z prędkością do 120 kilometrów na godzinę.

„Przebudowując i uruchamiając tę ​​trasę, poprawimy połączenia transportowe i pasażerskie w rejonie dwóch miast, Suboticy i Segedynu, wzmocnimy związki między Węgrami a Serbią, ale co najważniejsze – połączymy główne jednostki logistyczne regionu, w tym intermodalny port Baja na Dunaju, Segedyn nad Cisą oraz centra logistyczne w Wojwodinie i Belgradzie – zaznaczył Momirović.

Autor: 
tłum. Anna Stosio
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama