Prisztina: Autobusy zawrócone z powodu braku pozwolenia na wjazd

Reklama

pon., 06/14/2021 - 07:27 -- MagdalenaL

Dwa autobusy z 83 pasażerami z Serbii, w tym pielgrzymami i alpinistami, zostały dziś zawrócone przez kosowską policję z Jarinje, ponieważ nie było pozwolenia na wjazd do Kosowa, czytamy w odpowiedzi Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Diaspory, poinformowało RTK (Radio i Telewizja Kosowo).

Ponadto prośba drugiej grupy 39 wiernych, którzy chcieli wjechać do Kosowa 12. i 13. czerwca, została odrzucona w czwartek. „Proszę się skontaktować z policją w sprawie dzisiejszej grupy. Ministerstwo nie otrzymało wniosku o pozwolenie”, brzmiała odpowiedź Ministerstwa. Rzecznik Generalnej Dyrekcji Policji Bajram Krasnići potwierdził, że grupa, która wróciła dziś do Jarinje, nie poprosiła o pozwolenie na wizytę w Kosowie.

„Policja w Kosowie jest instytucją egzekwującą prawo, decyzje i porozumienia, a policja na przejściu granicznym podejmuje działania zgodne z powyższym. W tym przypadku odpowiednie instytucje Republiki Kosowa (RKS) nie otrzymały prośby o wizytę” - powiedział Krasnići. Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Diaspory apeluje do obywateli i urzędników z Serbii, którzy chcą przyjechać do Kosowa, aby przestrzegali zasad i porozumień oraz nie prowokowali lekkomyślnymi działaniami.

 

Autor: 
tłum. Anna Stosio
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama