Najstarsza mieszkanka Holandii zmarła w wieku 110 lat

Reklama

pon., 05/17/2021 - 23:26 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Wikimedia Commons

Najstarsza mieszkanka Holandii, Cornelia Boonstra, zmarła w sobotę rano w wieku 110 lat. Mieszkała w domu opieki Vreedenhoff w Arnhem i miała kruche zdrowie, informuje De Gelderlander.

 

Dom spokojnej starości i gmina Arnhem nie mogły jeszcze potwierdzić wiadomości przy pytaniach od NU.nl.

„Kneelie”, jak była nazywana przez swojego zmarłego w 1963 roku męża, 2 września stała się najstarszym mieszkańcem Holandii przez to, że umarła 114-letnia Anne Brasz-Later w Utrechcie. Informacja, o tym kto jest teraz najstarszym obywatelem Holandii, nie jest znana.

Boonstra mieszkała sama do swoich setnych urodzin, później przeprowadziła do domu opieki Vreedenhoff. 6 października świętowała tam swoje sto dziesiąte urodziny. Cierpiała na demencję, poza tym była głucha oraz niedowidząca.

Boonstra urodziła się 6 października 1910 roku w Herwijnen w regionie Betuwe, gdzie jej ojciec był piekarzem, a matka prowadziła piekarnię wraz ze sklepem spożywczym. Ona sama również pracowała długi czas w sklepie.

Poznała swojego męża, który pochodził z Fryzji, kiedy występował ze swoim chórem w Herwijnen. Pobrali się w 1939 roku oraz stworzyli aptekę – De Casimir Apotheek przy Ernst Casimirlaan w Arnhem i mieli w sumie sześcioro dzieci.

Boonstra powiedziała, że dożyła tak sędziwego wieku przez to, że ciężko pracowała. Poza tym nie malowała się i nie brała żadnych leków.

 

Autor: 
ANP / tłum. Sandra Musiał
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama