„Śniadania za 100 jenów”. Uniwersytet Tohoku wspiera studentów

Reklama

pon., 05/17/2021 - 23:11 -- MagdalenaL

Zdjęcie: Tim Samuel / Pexels

W wyniku trudnej sytuacji ekonomicznej wielu studentów, wywołanej pandemią koronawirusa, Uniwersytet Tohoku rozpoczął akcję mającą wspomóc ich finansowo i zaczął wydawać śniadania w cenie 100 jenów.  

 

Akcja „Śniadania za 100 jenów” odbywa się na stołówce Kawauchi – północnego kampusu Uniwersytetu Tohoku, który znajduje się w prefekturze Aoba w mieście Sendai. Rozpoczęła się ona w tym tygodniu w celu wsparcia finansowo studentów, którzy z powodu zmniejszenia się zarobków z prac dorywczych i innych problemów wynikłych z pandemii koronawirusa znaleźli się w trudnym położeniu.

Do 21 maja śniadania, które zwykle kosztują 380 jenów, będą sprzedawane za 100 jenów, a różnicę w kosztach pokryje uczelnia.

12 maja na stołówce podano wieprzowinę duszoną z warzywami oraz kotlety z kurczaka. Studenci po zdezynfekowaniu rąk przystąpili do posiłku, który przebiegał w ciszy.

Jeden ze studentów, którzy skorzystali z akcji, powiedział: „Nie mam obecnie pracy dorywczej i utrzymuję się z pieniędzy przesyłanych przez rodziców. Śniadania tutaj są dobrze zbilansowane i smaczne, a ich niska cena jest dla mnie dużym ułatwieniem”.

Prorektor Uniwersytetu Tohoku, Takizawa Hirotsugu opowiedział o przedsięwzięciu: „Zaczęły dochodzić do nas głosy, że jest dużo studentów, którzy pochodzą z innych prefektur i mieszkają sami, a w wyniku pandemii zmniejszyły się ich zarobki z prac dorywczych. Chcemy stworzyć im okazję do zjedzenia pełnowartościowego śniadania, aby mogli uczestniczyć w studiach w pełni sił”.

W ramach akcji „Śniadania za 100 jenów” dziennie przygotowywane jest 450 posiłków, z których mogą korzystać studenci oraz studenci podyplomowi.

Autor: 
tłum. Magdalena Pirch
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama