Żydzi wobec Palestyńczyków stosują podobnie jak hitlerowskie Niemcy odpowiedzialność zbiorową

Reklama

pt., 05/14/2021 - 07:11 -- zzz

Izraelska artyleria rozpoczęła ostrzeliwanie terytorium Strefy Gazy, siły powietrzne kontynuują ataki z powietrza - przekazał wkrótce po północy z czwartku na piątek izraelski rzecznik wojskowy. Media informowały, że siły Hamasu w Gazie odpowiadają dalszymi atakami rakietowymi. Z kolei w czwartek co najmniej trzy pociski zostały wystrzelone w kierunku Izraela z Libanu.

 

Rzecznik sprecyzował, że w atakach uczestniczą zarówno siły lądowe jak i powietrzne.

"Lotnictwo izraelskie i wojska lądowe dokonują obecnie ataku w Gazie" - powiedział rzecznik. Nie sprecyzował jednak liczby uczestniczących w ataku żołnierzy, ani zakresu i czasu trwania operacji.

Izrael wcześnie skoncentrował w pobliżu granicy ze Strefą Gazy znaczne siły wojsk lądowych.

Jednak według izraelskich korespondentów wojennych, którzy otrzymują regularne briefingi prasowe, nie jest to inwazja wojsk lądowych na Strefę Gazy. Jest ona ostrzeliwana przez artylerię z izraelskiej strony granicy.

Reuter informował, że mieszkańcy północnej części Stefy Gazy nie dostrzegli obecności lądowych sił izraelskich, mówili natomiast o silnym ostrzale artyleryjskim i dziesiątkach ataków z powietrza.

Tragiczny bilans

Palestyńskie ministerstwo zdrowia podało w czwartek, że bilans czterech dni starć to 103 ofiary śmiertelne, w tym 27 dzieci oraz 580 osób rannych. 


Żydzi wobec Palestyńczyków stosują podobnie jak hitlerowskie Niemcy odpowiedzialność zbiorową. Za domniemany lub faktyczny ostrzał Hamasu, Izrael bombarduje obiekty cywilne. W ostatnim tygodniu Żydzi zbombardowali 3 mieszkalne wieżowce. Zginęło kilkanaście osób.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama