Koniec ze „słodkimi zdjęciami”: Republika Południowej Afryki chce zakazać prywatnej hodowli lwów

Reklama

pt., 05/14/2021 - 00:18 -- MagdalenaL

Rząd RPA przedstawił plan zakazania kontrowersyjnego przemysłu hodowlanego lwów w kraju. Powinno to również obejmować polowania na hodowane zwierzęta, a zwłaszcza „przytulanych selfie” z lwami.

Przedstawiając badanie, południowoafrykańska minister środowiska Barbara Creecy stwierdziła, że ​​w przyszłości nie powinno już być żadnej hodowli lwów. Informuje o tym Deutschlandfunk Nova. Z reguły zwierzęta są początkowo traktowane jako przedmioty do głaskania, a następnie wypuszczane na polowanie. Oprócz hodowli te dwa przypadki mają zostać również zakazane.

Brawa od obrońców praw zwierząt. „Oznacza to również koniec »przytulanego selfie« turystów z lwami” – napisała organizacja zajmująca się ochroną zwierząt Humane Society International-Africa (HSI-Africa) w środowym oświadczeniu.

Według ich szacunków na ponad 260 hodowlach lwów w całym kraju żyje prawie 11 000 lwów wyhodowanych w niewoli. „Ta decyzja jest wielką szansą dla lwów południowoafrykańskich”, podkreśla dyrektor HSI Africa Audrey Delsink. Drapieżniki były wykorzystywane komercyjnie od urodzenia do śmierci – dotyczy to również tzw. zdjęć-przytulanek z bardzo młodymi lwami, za które turyści płacą. „Po tym, jak tylko lwy dorosną, są oferowane łowcom trofeów, którzy strzelają do nich na ogrodzonym terenie i zabijają je w celu międzynarodowego handlu lwami” – krytykuje organizacja.

Niemcy są jednym z głównych krajów importujących trofea lwów w UE

Minister Creecy ogłosiła swoje zalecenia w weekend w ramach przeglądu istniejących wytycznych i praktyk dotyczących obchodzenia się ze słoniami, lwami, lampartami i nosorożcami oraz handlu nimi. Chce w przyszłości zapobiec rozmnażaniu się lwów w niewoli i handlowi. „Ważne jest, aby podkreślić, że zalecenia nie są skierowane przeciwko branży łowieckiej” – powiedziała, podkreślając, że „zapobieganie polowaniu na lwy w niewoli leży również w interesie prawdziwego przemysłu łowieckiego”.

Ponieważ hodowla lwów południowoafrykańskich jest biznesem wartym milion dolarów, oczekuje się, że powstanie zaciekły opór wobec planów Creecy.

Autor: 
tos/dpa / tłum. Monika Wilk
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama