Kryptowaluta stworzona dwa dni temu warta 45 miliardów dolarów

Reklama

czw., 05/13/2021 - 19:38 -- MagdalenaL

Zdjęcie: unsplash.com

Podczas, gdy szaleństwo na punkcie cyfrowych aktywów trwa, kryptowaluta stworzona dwa dni temu jest już warta 45 miliardów dolarów.

Internet Computer stał się ósmą co do wartości walutą cyfrową na świecie, wyprzedzając swoje poprzedniczki. Start-up nowej kryptowaluty ma na celu zrewolucjonizowanie dotychczasowej technologii opierając się na rozproszonych rejestrach.

Dfinity, szwajcarska organizacja non-profit, która zebrała ponad 120 milionów dolarów od znanych inwestorów z Doliny Krzemowej, w tym Andreessena Horowitza, planuje wykorzystać kryptowalutę do sfinansowania rozwoju zdecentralizowanych serwerów, które mogłyby zagrozić pozycji Amazona w zakresie hostingu stron internetowych.

Projekt ten uniemożliwiłby dostęp do geolokalizacji w kilku kluczowych regionach. Dfinity dodaje również, że system Internet Computer może wytrzymać uderzenia jądrowe, ponieważ będzie rozprzestrzeniony na całym świecie.

Scentralizowane ośrodki danych obsługiwane przez firmy takie jak Amazon czy Google są „podatne na ataki terrorystyczne oraz cyberataki” – twierdzi Dfinity.

Organizacja ma nadzieję zbudować globalny „komputer internetowy” poprzez zachęcanie deweloperów do opierania projektów na jej technologii. Dfinity chce zbudować „rewolucyjną sieć publiczną”, która obniża koszty przetwarzania danych.

Dominic Williams, założyciel Dfinity informuje: „Chcemy, aby ludzie porzucili tradycyjne podejście do technologii i przenieśli inteligentne systemy oraz usługi do tzw. inteligentnych kontraktów”.

Popyt na kryptowaluty takie jak Dfinity i inne cyfrowe aktywa, takie jak Bitcoin gwałtownie wzrósł w ostatnim czasie. Bitcoin osiągnął rekordową wartość 64 tysięcy dolarów w kwietniu, gdy zainteresowanie inwestorów amerykańską giełdą kryptowalut Coinbase wzrosło.

Kryptowaluta Dogecoin, która początkowo była jedynie żartem, również zyskała na popularności, częściowo dzięki częstym promocjom ze strony miliardera Elona Muska, założyciela SpaceX i Tesli. Wartość jednego Dogecoina spadła o ponad 30% w zeszłym tygodniu, po tym jak Musk podjął temat aktywów cyfrowych w programie Saturday Night Live.

Autor: 
James Cook / tłum. Klaudia Nikodem
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama